Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 6 grudnia 2017 
    

AMD i Qualcomm stworzą Always Connected PC z procesorami Ryzen Mobile


Autor: Zbyszek | źródło: AMD | 14:20
(9)
Firma AMD poinformowała o nawiązaniu współpracy z Qualcomm, dzięki której w sprzedaży pojawią się wysokowydajne komputery przenośne typu Always Connected, wyposażone w procesory Ryzen Mobile oraz modemy Qualcomm Snapdragon LTE. Always Connected PC to koncepcja forsowana przez Microsoft, zakładająca wprowadzenie na rynek ultracienkich notebooków, które są zawsze podłączone do sieci. W ramach współpracy obie firmy stworzą wspólnie modele referencyjne laptopów, a następnie dostarczą je producentom w celu ułatwienia zaprojektowania własnych laptopów.

Finalnym efektem współpracy będą natomiast dostawy modemów LTE marki Qualcomm dla AMD. mPoniżej wypowiedzi prasowe przedstawicieli obu firm:

„W Qualcomm Technologies wierzymy, że zawsze połączone komputery to przyszłość komputeryzacji osobistej i współpracujemy z AMD, aby zapewnić każdej firmie odpowiednie możliwości do wprowadzenia takich produktów. — powiedział Alex Katouzian, starszy wiceprezes i główny menedżer ds. technologii mobilnych w Qualcomm Technologies, Inc. — Połączenie procesorów AMD z naszą przełomową technologią łączności LTE zaowocuje powstaniem zawsze podłączonych notebooków dla konsumentów w przyszłości, w której mobilność będzie najważniejsza.”

„Zarówno AMD jak i Qualcomm wykazały się stałym zaangażowaniem na rzecz dostarczania produktów, które redefiniują doznania i możliwości użytkowników urządzeń mobilnych.
— powiedział Kevin Lending, wiceprezes korporacji i główny menedżer w dziale komputeryzacji klienckiej firmy AMD. — Producenci OEM z całego świata będą teraz mogli połączyć niedawno zapowiedziane mobilne procesory AMD Ryzen z wiodącymi rozwiązaniami bezprzewodowymi w formie rodziny modemów Snapdragon LTE od Qualcomm Technologies. Dzięki temu ich ultracienkie notebooki będą mogły osiągnąć jeszcze wyższy poziom wydajności, łączności i możliwości.” 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Czyli beda skladac telefony komorkowe z procesorami epyc (autor: Sony Vaio VPN | data: 6/12/17 | godz.: 15:34)
  Przy dobrych wiatrach beda mogli powalczyc z samsung A5. By zapobiec spadkom FPS, telefony nie beda wyposazone w wyswietlacz.

 2. serio trzeba związywać zakrojoną na szeroka slakę współpracę z fanfarami, (autor: Qjanusz | data: 6/12/17 | godz.: 16:01)
  żeby umieścić CPU x86 z modemem na jednym PCB w laptopie?

  Co znaczy właściwie zdanie "efektem współpracy będą natomiast dostawy modemów LTE marki Qualcomm dla AMD" ?

  Oznacza to że AMD będzie montowało te modemy pod jedną czapką APU, tak jak Inel zamierza montować GPU od AMD pod jedną czapką ze swoimi CPU?


 3. po co komus always connected PC? (autor: komisarz | data: 6/12/17 | godz.: 17:31)
  jak ktos ma juz smartfona a pc bootuje w kilka sekund, to naprawde nie widze takiej potrzeby.

 4. Panie Komisarzu, (autor: Duke Nukem PL | data: 6/12/17 | godz.: 17:44)
  proszę sobie przypomnieć 'dyrektywę' NSA o ciągłym dostępie do sprzętu. :)

 5. Szczerze, to jak czytam takie newsy, to zastanawiam się (autor: raczek70 | data: 6/12/17 | godz.: 17:52)
  o co chodzi?.
  Przecież są już lapki ( o tabletach, smartfonach nie mówiąc ) z modemami LTE i tylko od użytkownika zależy, czy wpakuje tam SIM-a i włączy transmisję...
  Wynajdywanie koła, prochu po raz kolejny i to z jaką oprawą i marketingowo - pijarowskim bełkotem ;(.


 6. Bo jestes, drogi raczek70, (autor: Duke Nukem PL | data: 6/12/17 | godz.: 19:06)
  traktowany przez system jako jego klient: łaknący, potrzebujący i od niego uzależniony i, co najważniejsze, Wierzący weń jak w jedyny istniejący na świecie święty obrazek bez którego nie ma innej formy życia we wszechświecie.
  Tak było, tak jest i tak ma być po wieki wieków, Enter.


 7. wreszcie może za lapa z modemem LTE (autor: Sławekpl | data: 6/12/17 | godz.: 21:56)
  nie będą chcieli 100$ więcej jak obecnie, czyli tyle co za podstawowy fon z LTE
  jeśli ta współpraca zmniejszy ceny to jestem za, fon podpięty do lapa szybciej zeżre baterię niż modem w lapku, nie można zapominać o tym że za matrycą można dać lepsze/większe anteny niż w fonie i modem będzie pobierać mniej prądu by utrzymać połączenie
  oby niczego nie sknocili to sam się piszę na takiego lapka


 8. Ale tu chyba idea jest inna (autor: ligand17 | data: 7/12/17 | godz.: 10:20)
  ja to odczytuję jako coś w stylu jak Intel Smart Connect: na płycie głównej jest układ ARM + modem LTE z kartą SIM, które działają w tle. Nawet po wyłączeniu systemu operacyjnego ARM + LTE działają w tle tak samo, jak w smartfonie. Po włączeniu systemu użytkownik od razu ma dostęp do wszystkich maili/powiadomień/nowych materiałów, które pojawiły się w międzyczasie.

 9. ligand17 zapewne masz rację gdyż to ma sens (autor: Sławekpl | data: 8/12/17 | godz.: 00:10)
  oby się dało to wyłączyć w biosie, spadek cen lapków z LTE również powinien nastąpić jak również poprawa zasięgu jeśli dadzą większe, mocniejsze anteny do modemu
  niestety bardzo możliwe że producenci nadal będą ciąć koszty gdzie się da, analogicznie do APU AMD gdzie montują z tym układem słabsze jednokanałowe kości pamięci, tutaj zamiast czterech anten MIMO jak znam ich pazerność dadzą dwie


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.