Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 18 grudnia 2017 
    

Intel szykuje nośniki Optane SSD 900p o większych pojemnościach


Autor: Zbyszek | źródło: myce | 06:25
(4)
Dwa miesiące temu Intel wprowadził na rynek nośniki Optane SSD 900p, będące flagowymi modelami do zastosowań konsumenckich. Nośniki wykorzystują pamięci typu 3D XPoint stosowane dotychczas tylko serwerowych nośnikach Optane Intela, i według producenta przewyższają pod względem osiągów wszystkie inne modele dostępne na rynku. Rodzina 900P obejmuje aktualnie nośniki o pojemności 280 GB i 480 GB. Ceny nie są niskie: 389 USD za pierwszy z wymienionych nośników, oraz 599 USD za model mieszczący 480 GB. Nie zraża to Intela do przygotowywania bardziej pojemnych wersji.

Według najnowszych informacji, na rynek trafią nośniki Optane SSD 900p o pojemności 960 GB oraz 1,5 TB. Dane o ich istnieniu pochodzą z oficjalnego dokumentu firmy, do którego dotarł serwis mice. Plik PCN (Product Change Notification), czyli "powiadomienie o zmianie produktu" jest zwykle używany przez firmę Intel do oznaczania nowych wersji produktów lub nowych produktów w swoich zakładach produkcyjnych.

Nowe wersje pojemnościowe serii 900p to nie jedyne zmiany, jakie wynikają z pliku. Nastąpią również zmiany w etykietach, które będą zawierać również wersję oprogramowania, z którą nośniki są dostarczane. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Niestety zgrabnych (autor: Mario1978 | data: 18/12/17 | godz.: 11:15)
  laptopów tym DYSKIEM nie zawojują gdy cały sprzęt będzie miał TDP 50W a sam ten nośnik danych połowę z tego.
  Jak widać muszą popracować nad mniejszym zużyciem prądu przez ich nowe szybkie rozwiązanie.


 2. jak długo można "iść w zaparte" (autor: Sławekpl | data: 18/12/17 | godz.: 13:17)
  ignorując istnienie nowych produktów i wrzucając wszystkie ustrojstwa magazynujące dane do jednego worka z napisem "dyski"?
  na stronie dla gospodyń wiejskich byłoby to jeszcze zrozumiałe, w końcu newsmen piszący dla takiej redakcji ma technicznie mało obeznanych czytelników i musi używać "zrozumiałych" zwrotów, lecz na TPC opisywanie SSC (Solid State Card) jako "dyski" jest nie tylko błędne ale pokazuje również że autor ma bardzo niskie mniemanie o technicznej wiedzy swoich czytelników, ja wiem że w tym wypadku mogłoby go wielu z nich zaskoczyć pokazując że ignorancja leży po drugiej stronie ...
  być może to wina translatora guglowskiego i tam powinienem kierować takie uwagi hmm ..., w końcu to tylko bezmyślna maszyna jedynie podmieniająca słowa na inne w danym języku, która nie rozumie tłumaczonego tekstu a zwłaszcza kontekstu i znaczeń, hmm ... , a ponoć nowa wersja miała korzystać z inteligencji .... ech ...


 3. @ Sławku (autor: Zbyszek.J | data: 19/12/17 | godz.: 00:12)
  Doskonale wiem o co Ci chodzi. Sam byłem około 2011 roku jednym z ostrych krytyków używania wyrażenia "dysk" oraz "napęd" wobec pamięci typu SSD. I jak kilka lat temu zacząłem wycinać słowo dysk z newsów, to pojawiła się krytyka, że nie trzymam się nomenklatury. Że pomimo, iż tam nie ma wirujących ani okrągłych części, to jednak zwrot "dysk" należy rozumieć jako "twardy dysk", co oznacza po prostu pamięć nieulotną, bez względu na zastosowaną technologię (czy jest wirujący dysk czy nie ma).

  Zauważ też, że w tym newsie słowo dysk było użyte łącznie 2 razy, a słowo nośnik łącznie 6 razy.


 4. Zbyszek.J jest siedem "nośników" (autor: Sławekpl | data: 20/12/17 | godz.: 14:10)
  z czego sześć jest całkowicie zbędnych, ten siódmy również można skasować nie tracąc przekazu
  niestety ani razu nie użyłeś poprawnej nazwy dla tego ustrojstwa czyli SSC (Solid State Card)
  uzasadnianie kalki językowej nigdy nie ma sensu, zwłaszcza że istnieją precyzyjne określenia dla każdego z trzech typów nośników magazynujących dane na nieulotnych pamięciach
  pod jednym z ostatnich newsów o SSM rozpisałem wszystkie obowiązujące skróty, czyli SSD, SSC oraz SSM, łudziłem się że podobnie jak ja większość osób zapamięta te 3 (słownie trzy) skróty, ale jak to mawiają - "łudź się Łódź, to taka bajka o łodzi" ... ech


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.