Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 8 marca 2018 
    

Oculus Rift - globalna awaria, okulary nie działały na całym świecie


Autor: Zbyszek | źródło: Gizmodo | 13:29
(1)
Firma Oculus, producent gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift nie miała niestety dobrego dnia. Od wczoraj, na całym świecie, posiadacze gogli Oculus Rift nie mogli uruchomić swoich okularów. Sytuacja dotyczyła wszystkich okularów Oculusa i była spowodowana błędem w oprogramowaniu okularów. Współzałożyciel firmy Oculus, Nate Mitchell, poinformował wczoraj, że firma już pracuje nad rozwiązaniem problemu. Stosowną aktualizację oprogramowania odblokowującą działanie okularów wydano dziś rano. Zanim to nastąpiło niektórzy użytkownicy Oculus Rift sami zidentyfikowali źródło problemu.

Był nim wygasły certyfikat dla serwisu Oculus Runtime Service, który mieści się w pliku OculusAppFramework.dll. Wystarczyła aktualizacja tego pliku przez producenta, aby okulary zaczęły ponownie działać. Niedopatrzenie związane z wygaśnięciem ważności certyfikatu oprogramowania najprawdopodobniej będzie kogoś z firmy Oculus kosztować utratę pracy.

Do czasu udostępnienia aktualizacji przez producenta, wystarczyło ustawienie w systemie Windows daty wcześniejszej niż 7 marca, aby okulary zaczęły ponownie działać. 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Działają, poprawka była już dziś rano. (autor: Rhobaak | data: 8/03/18 | godz.: 13:42)
    https://support.oculus.com/217157135500529/

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.