Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 13 marca 2018 
    

Dr Thomas Caulfield nowym dyrektorem generalnym (CEO) GlobalFoundries


Autor: Zbyszek | źródło: GlobalFoundries | 06:00
Firma GlobalFoundries, jeden z dwóch największych na świecie producentów układów scalonych na zamówienie poinformowała, że jej nowym prezesem i dyrektorem generalnym (CEO) został Dr Thomas Caulfield, który do tej pory byłw firmie jednym z wiceprezesów. Nowy dyrektor generalny zastępuje na tym stanowisko Sanjay Jha, który dość udanie kierował firmą przez ostatnie 4 lata. Thomas Caulfield dołączył do GlobalFoundries w 2014 roku, gdzie zajmował się m.in. budową i uruchomieniem najbardziej zaawansowanej obecnie fabryki koncernu, mieszczącej się w Nowym Jorku. W swoim CV ma 17 lat pracy w IBM, a łącznie prawie 25 lat pracy w branży na kierowniczych stanowiskach.

Dotychczasowy dyrektor generalny Sanjay Jha zostanie doradcą w Mubadala Investment Company, czyli największym udziałowcy GlobalFoundries. W trakcie swojej 4 letniej kadencji udało mu się sfinalizować umowę przejęcia działu nanotechnologii i półprzewodników IBM wraz z 1000 pracowników i ponad 16 tysiącami patentów. GlobalFoundries inwestowało też bardzo duże środki w badania i rozwój 7nm litografii, z czego efekty ma zacząć czerpać od przyszłego roku. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.