Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 18 kwietnia 2018 
    

AMD odpowiada na GeForce Partner Program


Autor: Zbyszek | źródło: AMD | 16:34
(2)
Firma AMD postanowiła odpowiedzieć na program GeForce Partner Program, w ramach którego Nvidia wymaga od producentów kart graficznych ograniczenia gamingowych marek premium (np. ROG) wyłącznie do kart GeForce i nie wydawania pod taką samą marką konkurencyjnych Radeonów. AMD informuje, że producenci kart Radeon stworzą dla nich odrębne marki, a karty sygnowane tymi markami pojawią się w sklepach w ciągu kilku tygodni. Jednocześnie AMD przygotowało materiał wideo, w którym podkreśla, jak ważna jest dla rynku konkurencja, a dla klientów - możliwość wyboru. To oczywista aluzja do GeForce Partner Program.

W jego dalszej części producent podkreśla swój wkład w tworzenie innowacyjnych technik i rozwój rynku komputerowego, wymieniając m.in pamięci HBM, API Vulkan i DirectX 12, czy FreeSync, który w odróżnieniu od G-Synca nie jest obciążony żadną opłatą i powoli staje się standardem. Firma podkreśla też, że nie ma żadnych antykonkurencyjnych zapędów oraz opracowała wiele rozwiązań bazujących na otwartym kodzie, przyczyniając się do rozwoju całej branży. W wideo znajduje się także informacja że HP i Dell odrzuciły zasady programu partnerskiego Nvidia, a w jednej ze scen klawiatura, wyłącznie z literami N na wszystkich klawiszach. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Filmik (autor: kombajn4 | data: 19/04/18 | godz.: 08:02)
    trzeba przyznać bardzo udany. Nie nachalny acz konkretny i przemawiający do wyobraźni.

  2. AMD przesadza (autor: Qjanusz | data: 19/04/18 | godz.: 10:50)
    nikt nie zamyka drogi dla konkurencji. Nikt nie wyrzuca Radeonów ze sklepów. Jeżeli klient zechce kupić towar, to kupi go niezależnie od napisu na pudełku.

    Program nVidii jest naganny moralnie, ale nie jest nielegalny. Jest głupi i krótkowzroczny. Jeżeli AMD podniesie się z kolan (a po ZEN wiemy że kilkuletni zastój nie jest problemem), to się może okazać że nVidia ze swoja zakontraktowaną marką na wyłączność, będzie w takim samym miejscu jak AMD ze "swoją" za te kilka tygodni.

    Tak więc wbrew przesłaniu tego klipu, nikt AMD nie zabiera wolności ani możliwości sprzedawania Radeonów. Niech tylko wezmą się do roboty i zaprojektują takie GPU, na które znajdzie się klientela po tym, jak górniki ogłoszą masową upadłość.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.