Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 2 grudnia 2002 
    

Producenci płyt rozszerzają oferty


Autor: Jasiek | źródło: X-bit | 20:40
Najwięksi tajwańscy producenci, zajmujący się głównie produkcją płyt głównych, od dawna już wypuszczają na rynek sporo „dodatkowego” sprzętu. Wystarczy spojrzeć np. na rynek kart graficznych, gdzie na dzień dzisiejszy firmy takie jak Gigabyte, ASUS czy MSI mają bardzo mocną pozycję. W nadchodzącym roku możemy spodziewać się jednak jeszcze agresywniejszej ekspansji producentów, kojarzonych głównie z płytami, na rynki na całym świecie. Ich oferty stają się coraz szersze, co ma pomóc utrzymać się tym firmom finansowo na powierzchni.

Ogólnie jest spore zainteresowanie zestawami, których produkcją już trudnią się lub dopiero zamierzają takie firmy jak: ASUS, FIC, Jetway i Shuttle. Szanse na zarobienie paru groszy sporo firm znajduje także w panelach LCD, które ciągle na świecie sprzedają się wyśmienicie i są niemal gwarancją zysku. Ich produkcją planują sobie podreperować finanse takie firmy Gigabyte, Jetway oraz MSI. ECS i Biostar wchodzą dla odmiany na rynek tzw. LCD-PC – niewielkich komputerów ze zintegrowanymi wyświetlaczami ciekłokrystalicznymi. Asus szuka dochodów także w produkcji palmtopów. Przenośne Tablet-PC będą dostarczane przez MSI i FIC. Abit próbuje szczęścia także w segmencie serwerów. Wyliczanka ta może być z pewnością jeszcze dłuższa. Jedno jest pewne, w dzisiejszych czasach firma stawiająca na pojedynczy typ urządzeń ma nikłe szanse utrzymania się na masowym rynku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.