Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Sobota 28 kwietnia 2001 
    

SiS zwiększa udziały


Autor: Popeye | 22:00
SiS robi wszystko aby powiększyć swoje udziały na rynku. Jak wiadomo, firma zamierza sprzedawać 30% ze sprzedaży na rynku chipsetów bez zintegrowanego jądra graficznego oraz zwiększać swoje udziały w innych sektorach tak bardzo, jak to tylko możliwe. Agresywna polityka podatkowa jest pierwszym krokiem do zrealizowania tego planu, gdyż spowodowała ona, że sprzedają się one jak świeże bułeczki (tak naprawdę chipy znajdują swoich nabywców zanim jeszcze zostaną wyprodukowane).

Jedynym problemem są niezbyt duże możliwości produkcyjne firmy, przez co w pierwszym kwartale 2001 r. Sprzedano tylko 3 miliony chipów dla porównania firma VIA tylko w marcu sprzedała 5 milionów takich urządzeń). SiS robi wszystko co w jego mocy, aby zażegnać ten problem. Ostatnio firma poinformowała, że przestała używać technologii 0.3 mikrona, pozostawiając tym samym wolne pole do popisu dla konkurentów. Teraz SiS całkowicie skupia swoje siły na chipach przeznaczonych do płyt głównych. Oto trochę danych dotyczących wzrostu produkcji (liczby te oznaczają przyrost w stosunku do poprzedniego kwartału):
  • Pierwszy kwartał 2001 - 39 tysięcy 200mm waflów;
  • Drugi kwartał 2001 - 59 tysięcy (spodziewana liczba sprzedanych chipów
    to 5 milionów);
  • Trzeci kwartał 2001 - 72 tysiące;
  • Czwary kwartał 2001 - 80 tysięcy (liczba sprzedanych chipów powinna
    wynieść 10 milionów)
 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.