Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 27 lipca 2018 
    

Qualcomm jednak nie przejmie NXP Semiconductor


Autor: Zbyszek | źródło: Qualcomm | 15:39
(2)
Pod koniec 2016 roku Qualcomm ogłosił plany przejęcia jednego z największych producentów układów scalonych, holenderskiej firmy NXP Semiconductor, uzyskując z jej właścielami porozumienie w sprawie kwoty zakupu, która miała wynieść 47 miliardów dolarów. Zgodnie z zawartą w tej sprawie umową pomiędzy obiema spółkami, transakcja miała zostać sfinalizowana do 25 lipca bieżącego roku. Amerykańskie przedsiębiorstwo poinformowło właśnie, że przejęcie NXP Semiconductor jednak nie dojdzie do skutku. Powodem takiej decyzji jest brak zezwolenia na transakcję ze strony chińskiego urzędu antymonopolowego.

Firma NXP Semiconductor z siedzibą w Holandii to jeden z większych producentów w branży IT, zatrudniający około 45 tysięcy osób, w tym 11 tysięcy inżynierów i posiadający w swoim portfolio szereg wyspecjalizowanych układów scalonych wykorzystywanych w wielu różnych produktach. Firma posiada zakłady produkcyjne w Niemczech, Holandii, Singapurze, Tajlandii, Filipinach, Tajwanie, Wielkiej Brytanii, Malezji oraz wynajmuje dwa zakłady w Chinach. NXP Semiconductor powstał m.in. wskutek wydzielnia działu półprzewodników z firmy Philips. Następnie w 2015 roku firma ta przejęła za 11,8 miliardów dolarów Freescale Semiconductor.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Na obecnym etapie rozwoju (autor: Bjaku | data: 27/07/18 | godz.: 17:47)
    technologii nie warto się sprzedawać firmom amerykańskim.
    Lepiej zacieśniać współpracę z takimi firmami jak Samsung.
    Dobrze , że chociaż rząd Chiński tutaj zainterweniował.
    Nie byłbym za Chińczykami gdyby stosowali ceny na poziomie amerykańskich za swoje towary ale od nich można kupić taniej , więcej a czasami nawet lepiej w niższej cenie.
    Amerykańskie firmy z małymi wyjątkami karzą płacić sobie za swoje układy większe pieniądze.


  2. Uff i bardzo dobrze (autor: pandy | data: 27/07/18 | godz.: 19:46)
    amerykańskie firmy (Broadcom, Qualcomm) to najgorsze co może być z punktu widzenia inżyniera.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.