Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 5 grudnia 2002 
    

Mitsubishi E85LCD - monitor 18,1" LCD


Autor: DYD | źródło: 4D | 16:04
(2)
Na polski rynek trafił nowy monitor LCD z ekranem o przekątnej 18,1 cala - Mitsubishi E85LCD. Założona w roku 2000 spółka NEC/Mitsubishi produkuje monitory marki NEC oraz Mitsubishi. Obydwa brandy zaliczają się do produktów z tzw. "wyższej półki", jednak to linia Mitsubishi cieszy się lepszą reputacją w sektorze profesjonalnym.

Mitsubishi E85LCD posiada ekran o aktywnej powierzchni 360 x 290 mm, co daje przekątną 18,1 cala. Wysokiej jakości matryca TFT z technologią IPS gwarantuje szeroki kąt widzenia - 160 stopni, zarówno w poziomie, jak i w pionie (kontrast o współczynniku 350:1). Wielkość pojedynczego piksela to 0,28 mm. Maksymalna, a zarazem naturalna rozdzielczość pracy wynosi 1280 x 1024 przy odświeżaniu 60 Hz. Jasność - ważna przy pracy z aplikacjami multimedialnymi - to 200 cd/m2. Na uwagę zasługuje krótki czas reakcji matrycy - 10 ms na wygaszenie piksela i 20 ms na ponowne zapalenie.

W modelu Mitsubishi E85LCD zintegrowany został 6-osiowy system regulacji kolorów OmniColor. Dzięki rozszerzeniu regulacji standardowych barw (czerwonej, zielonej i niebieskiej) o żółty, magentę i cyjan, umożliwiono bardziej precyzyjną kalibrację kolorów i co za tym idzie - wierne, wolne od przekłamań odwzorowanie barw. Dodatkowym atutem jest zgodność monitora z nowym standardem przemysłowym sRGB.

Elegancki projekt obudowy z ramką ekranu o szerokości zaledwie 1,85 cm sprawia, że monitor nie tylko doskonale komponuje się z wnętrzami nowoczesnych biur, ale też świetnie sprawdza się podczas pracy w aplikacjach wielomonitorowych. Monitor wyposażono w dwa analogowe porty VGA, dzięki czemu można do niego podłączyć dwa komputery równocześnie. Zarządzanie sprzętem ułatwia oparty na protokole DDC/CI system NaViSet, który daje użytkownikowi dostęp do regulacji wszystkich parametrów pracy z poziomu systemu Windows za pomocą klawiatury i myszki. Dostępna jest też wersja NaViSet Administrator, przeznaczona dla monitorów pracujących w sieciach.

Mitsubishi E85LCD posiada odłączaną podstawę, dzięki czemu może być podwieszany na wszystkich konstrukcjach zgodnych ze standardem VESA. Opcjonalnie dostępna jest przystawka z głośnikami (2 x 1W) i wyjściem słuchawkowym. Monitor spełnia wszystkie aktualne normy ergonomii i bezpieczeństwa, w tym TCO 99, ISO 13406-2 oraz - ze względu na bardzo niski pobór mocy (maksymalnie 45W, w trybie uśpionym - poniżej 3W) - Energy 2000.

Monitor Mitsubishi E85LCD jest objęty 3-letnią gwarancją producenta obejmującą wszystkie podzespoły. Na terenie Polski gwarancja realizowana jest w dogodnym dla użytkownika systemie door-to-door. Cena monitora wynosi 3 759 PLN (sugerowana cena detaliczna netto).

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Spróbuje ten monitor testowac! ;D (autor: Daurel | data: 5/12/02 | godz.: 21:34)
    Skoro jest standardem przemysłowym sRGB, sprawdze przy okazji jaki jest efekt obrazu. Przy okazji podlacze za tydzien lub dwa tygodnie do mojego kompa.

  2. ### (autor: faszysta | data: 6/12/02 | godz.: 02:58)
    " jednak to linia Mitsubishi cieszy się lepszą reputacją w sektorze profesjonalnym"

    a jednak mialem racje :)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.