Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 6 grudnia 2002 
    

Dobre perspektywy dla branży PC?


Autor: DYD | źródło: 4D / Yahoo | 12:56
Po trwającej przeszło rok zapaści, sprzedaż komputerów osobistych zaczęła nieznacznie rosnąć. W przyszłym roku wartość rynku zwiększy się o ponad 8% - twierdzą analitycy z firmy IDC. Rok 2002 branża PC zamknie wynikiem 136 mln sztuk sprzedanych komputerów. To o 1,6% więcej, niż przed rokiem, jednak wciąż mniej, niż w rekordowym roku 2000 (blisko 140 mln sprzedanych komputerów, dwucyfrowy procent wzrostu). Dziś rynek napędzają laptopy - w drugiej połowie bieżącego 2002 sprzedano ich aż o 14% więcej, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W tym samym czasie sprzedaż komputerów stacjonarnych wzrosła o nieco ponad 2%.

Sytuacja branży PC jest ściśle powiązana z warunkami makroekonomicznymi, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie trafia co trzeci sprzedany na świecie komputer. Jeśli kondycja gospodarki światowej ulegnie w przyszłym roku poprawie - a jest to wysoce prawdopodobne - w roku 2003 na całym świecie może sprzedać się przeszło 147 mln komputerów, ponad 8% więcej niż w roku obecnym. Motorem napędowym dla branży PC mogą być większe nakłady amerykańskiego rządu na bezpieczeństwo (choć ewentualna wojna z Irakiem zapewne osłabiłaby popyt wśród odbiorców prywatnych) i zamówienia rządowe w Chinach.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.