Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 6 grudnia 2002 
    

Miniaturowy dekoder audio


Autor: DYD | źródło: 4D / AsiaBizTech | 13:05
W piątek firma Micronas zaprezentowała najnowszą wersję kodera/dekodera MAS, przeznaczonego do stosowania w urządzeniach przenośnych Układ oparty na platformie MAS DSP posiada możliwość syntezy MIDI oraz dekodowania MP3. Podstawowymi funkcjami układów MAS 35x5G jest syntezator MIDI, kompresja audio i dekoder mowy. Koder składa się z 20-bitowego rdzenia RISC DSP, wspieranego przez szeregowy i równoległy interfejs danych, zintegrowanej pętli fazowej PLL, oraz umieszczonej w chipie pamięci RAM i ROM. Struktura układu zapewnia łatwy i efektywny dostęp do wszystkich głównych funkcji kodera. Dodatkowo, dostępny w Internecie program rozszerza możliwości układu o np. kodowanie ADPCM.

Układy MAS 3505G i MAS 3515G montowane są w 40-pinowe obudowy BGA o wymiarach 6,0 x 8,0 x 1.,2 mm. Cena pojedynczego układu w zamówieniach hurtowych wynosi 3,90 USD za kość MAS 3505G (tylko funkcje MIDI) i 4,50 USD za MAS 3515G (dodatkowy dekoder MP3 ). Niewielkie wymiary, małe napięcie zasilające -2.7V, zakres napięcia I/O poniżej 1,8V oraz dodatkowe funkcje zarządzania energią powodują, że koder MAS 35x5G to idealny układ do urządzeń przenośnych. Oto co powiedział Shawn Richards, dyrektor marketingu multimediów w Micronas - "MAS 35x5G jest w stanie zarządzać 40 wysokiej jakości sygnałami MIDI, jak dźwięki gier czy dzwonki telefonów komórkowych. Sygnały te stanowią kluczową kwestię w urządzeniach przenośnych".

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.