Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 6 grudnia 2002 
    

Pożegnanie z SDRAM: już niedługo?


Autor: Jasiek | źródło: Digitimes | 13:38
Cena pamięci SDRAM regularnie spada. Ostatnio jednak przy wysokich cenach DDR-ów oraz wyprzedażach chipsetów z obsługą SDR, w wysłużonych już pamięciach na nowo pojawił się spory ruch. Ceny chipów u producentów drgnęły nawet nieco do góry ze względu na dobrą świąteczną sprzedaż.

Wycofanie rozwiązań bazujących na SDRAM'ach jest już jednak przesądzone. Platformy SDR Intela oraz AMD powinny opuścić całkowicie rynek w okolicach drugiego kwartału 2003 roku. W segmencie low-end zostaną one zastąpione przez DDR-y z chipsetami jednokanałowymi. Dla bardziej wymagających użytkowników przeznaczone będą najszybsze moduły DDR400, pracujące w trybie dwukanałowym. Takie rozwiązanie kontrolera pamięci zyskało już wsparcie Intela w Granite Bay oraz Nvidii w Nforce 2. Przy okazji w 2003 roku standard DDR400 zostanie najprawdopodobniej finalnie zaakceptowany przez JEDEC. Wskazywać na to mogą zapowiedzi Intela dotyczące dwukanałowego chipsetu Canterwood, który ma je oficjalnie obsługiwać wraz z procesorami z magistralą 800 MHz.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.