Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 9 grudnia 2002 
    

W USA powstaje Cometa Networks


Autor: DYD | źródło: CompLex | 12:49
Nowy Jork, 5 grudnia 2002 - firmy technologiczne, AT&T, Intel i IBM, oraz globalne koncerny inwestycyjne Apax Partners i 3i, poinformowały o zaangażowaniu swoich technologii i kapitału w utworzenie nowej firmy Cometa Networks, która zajmować się będzie dostarczaniem bezprzewodowego dostępu do Internetu na obszarze USA. Cometa Networks planuje świadczyć usługi dostępowe firmom telekomunikacyjnym, dostawcom usług internetowych (ISP), operatorom kablowym i bezprzewodowym, którzy z kolei będą mogli zaoferować swoim klientom bezprzewodowy dostęp do Internetu za pomocą technologii Wi-Fi (wireless fidelity), zwanej również 802.11. Cometa oferować będzie również bezprzewodowy dostęp do Internetu klientom korporacyjnym za pośrednictwem współpracujących operatorów.

Uruchamiając bezprzewodowy dostęp do Internetu w "gorących punktach" 50 głównych obszarów metropolitalnych USA, firma współpracować będzie z najważniejszymi ogólnokrajowymi i lokalnymi sieciami handlowymi, hotelami, uczelniami i firmami zajmującymi się nieruchomościami. Usługi udostępniane przez Cometa pozwolą użytkownikom zachować dotychczasowe procedury logowania, adresy poczty elektronicznej, identyfikatory, hasła i sposoby rozliczeń - bez względu na to, czy komunikują się oni z Internetem za pośrednictwem ISP, operatora telekomunikacyjnego, kablowego, czy przez korporacyjną wirtualną sieć prywatną.

"Wi-Fi rozszerzy zasięg informatyki na miejsca publiczne, pozwalając zwiększyć produktywność firm i stwarzając warunki do rozwoju nowych zastosowań konsumenckich." - mówi Lawrence B. Brilliant, dyrektor wykonawczy Cometa Networks - "Mobilni pracownicy potrzebują spójnego, zintegrowanego rozwiązania, które daje łatwiejszy dostęp do raportów, informacji o klientach i poczty elektronicznej za pośrednictwem istniejących kont internetowych, bez względu na to, czy znajdują się o milę od firmy, czy na drugim końcu kraju."

"Technologia Wi-Fi udostępnia mobilnym pracownikom wydajne narzędzia pracy, pomagające zwiększyć produktywność i jakość obsługi klientów, działające w każdym miejscu i o każdej porze" - dodaje Brilliant.

Cometa Networks planuje rozpocząć oferowanie usług bezprzewodowego dostępu 802.11 w 50 obszarach miejskich USA w 2003 roku.

AT&T dostarczy infrastrukturę sieciową i zapewni zarządzanie, IBM wykona instalację punktów dostępowych i dostarczy systemy back-office.

"Cometa Networks zamierza uzyskać efekt ekonomii skali, opierając się na markach sieci handlowych i bazie klientów dostawców usług internetowych" - mówi Theodore Schell, prezes rady nadzorczej Cometa Networks reprezentujący Apax Partners - "Celem Cometa Networks jest dostarczanie wysokiej jakości usług, objęcie zasięgiem całego kraju i łatwa integracja z sieciami korporacyjnymi, umożliwiająca sprostanie wysokim wymaganiom klientów instytucjonalnych."

Biura firmy Cometa Networks znajdować się będą w San Francisco i Nowym Jorku. W skład rady nadzorczej wejdą obecnie Lawrence B. Brilliant, dyrektor wykonawczy, Ted Schell reprezentujący Apax Partners oraz Robin Murray, reprezentujący 3i. Finansowe szczegóły dotyczące firmy nie zostały ujawnione.

Więcej informacji można znaleźć w Internecie pod adresem www.cometanetworks.com.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.