Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 9 grudnia 2002 
    

Zahibernowany rynek pamięci masowych


Autor: DYD | źródło: 4D / ZDNet | 16:16
Z najnowszych danych IDC wynika, że rynek pamięci masowych w trzecim kwartale tego roku pozostawał nadal w stagnacji. Całkowity dochód branży w trzecim kwartale wyniósł 4,7 mld USD i był mniejszy o 2% w porównaniu z kwartałem poprzednim. Sumując wyniki całego sektora, liderem jest HP które posiada 27 % udziałów, na drugim miejscu jest IBM, które kontroluje 20 % rynku. Pozycja będącej na trzecim miejscu firmy EMC osłabła z 13 do 11%. Na czwartym miejscu uplasowały się Dell Computer i Hitachi, których udział w rynku to tylko 6%.

Największe spadki zanotował rynek sieciowych pamięci masowych, gdzie udział w porównaniu do ubiegłego kwartału zmalał, dla sektora NAS o 10 %, a dla sektora SAN o 6%. Niemniej, pomimo spadku sprzedaży pamięci masowych utrzymuje się w firmach trend przestawiania z przechowywania danych na dyskach na sieciowe pamięci masowe. Na rynku pamięci NAS przewodzi firma Network Appliance, która zastąpiła obecną od kilku kwartałów na szczycie firmę EMC. Udział Network Appliance objął 38% rynku, zaś EMC tylko 31%. W sektorze pamięci SAN, EMC także straciło pozycje lidera, tym razem na rzecz HP, która kontroluje 30 % rynku. Udziały EMC stanowią zaś tylko 27%.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.