Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 10 grudnia 2002 
    

Karty graficzne w 3DStudio: nowy artykuł Digit-life


Autor: Jasiek | źródło: e-mail | 15:34
(5)
Temat zastosowań niezwiązanych z grami często jest w recenzjach kart graficznych omijany szerokim łukiem. Profesjonalne zastosowana w grafice 3D rządzą się swoimi prawami. Poza czystą wydajnością na pierwszy plan wychodzi jakość renderingu oraz odpowiednie zoptymalizowanie sterowników dla danych aplikacji. Redaktor Digit-life w swoim ostatnim artykule przyjrzał się kartom ATi, Nvidia, Matrox oraz 3Dlabs w 3DStudio 5.0. Na recenzję składają się wyniki szybkości renderingu w FPS różnych scenek przy API D3D i OpenGL (tutaj oprócz profesjonalnych były także karty dla graczy). Te same pomiary zostały przeprowadzone także przy wykorzystaniu dedykowanego sterownika dla 3ds przy profesjonalnych kartach.

Zdecydowanie w testach wychodzi dopracowanie driverów Nvidii. W OpenGL, w większości testów, karty NV prowadzą, to samo przy sterowniku dedykowanym. Kontakt z czołówką, czyli kartami Quadro, utrzymuje Wildcat od 3DLabs. Karty ATi oraz Parhelia regularnie zostają w tyle. Radeon 9700 PRO moc swojego silnika graficznego pokazuje jedynie przy wykorzystaniu Direct3D. Osiąga bardzo wysokie wyniki i zdecydowanie do amatorskiej zabawy w 3ds przy wykorzystaniu API Microsoftu jest to karta doskonała. Jest to także spory krok naprzód np. w stosunku do R8500, który nienajlepiej radził sobie w tym programie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. nareszcie (autor: SweeS-brak rejestracji | data: 10/12/02 | godz.: 17:02)
  pojawił się długo oczekiwany przeze mnie test ;-) szkoda, że nie było WildCata 7210, to byłby squeezin' out nvidia... :P
  pozdr,


 2. Jaki rendering masz na myśli w tym newsie ? (autor: Tiamat | data: 11/12/02 | godz.: 17:24)
  Mam nadzieje, że nie ten finalny kiedy powstaje obrazek lub film - bo w tym karta graficzna nie ma żadnego udziału a całe liczenie robi CPU.

  Karta graficzna ma znaczenie w czasie pracy z programem przy tworzeniu sceny - kiedy wyświetla jej podgląd (w rożnych możliwych ustawieniach - z teksturami, wireframe etc.)

  /TmT


 3. testologia (autor: Jasiek-Redakcja | data: 11/12/02 | godz.: 21:12)
  Autor opisal w szczegolach jak przeprowadzal test w poprzedniej recenzji:

  http://www.digit-life.com/...s-04-2002-method.html


 4. Ten opis testologii czytałem ... (autor: Tiamat | data: 12/12/02 | godz.: 07:39)
  .. tylko że Twojego newsa można różnie zozumieć:
  "wyniki szybkości renderingu w FPS różnych scenek przy API D3D i OpenGL"
  Jeśli chodziło Ci o rendering finalnej scenki w tym zdaniu to się mylisz. Te FPSy dotyczą wyświetlania tej scenki jeszcze w okienkach 3DSMaxa - kiedy nad nią pracujesz. Jeśli chodziło Ci o taki rendering (bo to w sumie też rendering) to dobrze - tylko trochę dwuznaczne to zdanie.
  A piszę o tym, bo ludziom się czasem wydaje, że ten końcowy rendering przyspieszy jak zmienią kartę graficzną - a to akurat zależy od CPU. A od karty zależy komfort pracy z programem.

  Dobrze, że znalazłeś ten test - może się przydać, pozdrawiam,

  /TmT


 5. ważny test ale... (autor: ZGreG | data: 13/12/02 | godz.: 00:37)
  Fajnie się czyta, nowość żadna że ATi trochę z tyłu. Jednak jest to trochę test nie fair bo jeśli porównywane są karty profesjonalne to niech to będą profi a nie semi-profi - bo taki są karty typu R8700, R8800. Niech ktoś w koncu pokaże test kart profesjonalnych gdzie będą Wildcat'y z serii 6110, 7110, Ati Fire GL (mam na myśli Fire GL3, 4 - to są profesjonalne GPU) i karty nVidii - Gloria i Synergy. Ciekaw jestem jak tu wyjdą wyniki.... Bo wcale nie jestem pewien że nVidia będzie górą... Co do renderingu to Tiamat masz rację, czasem nie idzie ludziem tego przetłumaczyć... dopiero jak widzą efekt pod tytułem rendering z kompa bez karty (zintegrowana grafika) to zaczynają myśleć... (-: PZDR

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.