Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 5 listopada 2018 
    

USA idzie na wojnę z chińskimi producentami pamięci DRAM


Autor: Wedelek | źródło: AnandTech | 05:20
(4)
Departament Handlu Stanów Zjednoczonych (DoC) we współpracy z Departamentem Sprawiedliwości (DoJ) oskarżył największych producentów pamięci DRAM z Chin o kradzież patentów należących do amerykańskiego Microna i wykorzystywanie ich do budowy nieuczciwej konkurencji. W rezultacie została wszczęta procedura, w ramach której władze USA będą próbowały ukarać finansowo osoby odpowiedzialne za nielegalny proceder blokując przy tym dalsze działania chińskich firm w tym zakresie. W praktyce oznacza to zakaz handlu i wymiany patentów z oskarżonymi firmami którego muszą przestrzegać amerykańskie firmy, oraz producenci działający na rynku USA.

Mowa w tym przypadku o produkcji podzespołów, ale też sprzedaży oprogramowania i maszyn do produkcji chipów. W tej chwili na czarnej liście znajduje się kilka firm z branży na czele z dwoma molochami którymi są JHICC (Fujian Jinhua Integrated Circuit Company) oraz UMC (United Microelectronics Corp.). Jeżeli sądy w USA podzielą punkt widzenia DoC i DoJ, to mogą nałożyć na chińskich producentów karę do $20 miliardów, a w przypadku osób fizycznych mówimy o wyrokach więzienia (max 15 lat) i karach pieniężnych ($5 milionów). Opisywana blokada zaczyna natomiast obowiązywać natychmiast

JHICC i UMC są oskarżane między innymi o kradzież technologii litograficznej 20nm oraz diagramów niektórych mikro chipów. Pracownicy tych podmiotów mieli dopuścić się tego procederu po nieudanej próbie przejęcia Microna w 2015 roku. Obecnie obie strony toczą spór w sądzie i żeby było śmieszniej chińskie korporacje również zarzucają amerykańskiemu konkurentowi kradzież IP.

Cała sytuacja jest poważna i z pewnością odbije się negatywnie na całym rynku. Z jednej strony chińskie korporacje nie są w stanie same szybko opracować własnych technologii i narzędzi do produkcji pamięci DRAM, a z drugiej zamknięcie ogromnego rynku chińskiego byłoby odczuwalne dla pozostałych firm z branży. Zwłaszcza, że w tej chwili oprócz Microna liczą się tak naprawdę jeszcze tylko Samsung i SK Hynix, które najprawdopodobniej również były okradane przez chińskich partnerów i raczej nie będą chciały im w tej kwestii pomóc. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. AFAIR (autor: ligand17 | data: 5/11/18 | godz.: 07:35)
  to Micron + Samsung + Hynix to jakieś 98% rynku kości DRAM?

 2. Trump ma dobre tempo ostatnio (autor: Qjanusz | data: 5/11/18 | godz.: 09:14)
  Chińczycy pewnie zdziwieni... kto to słyszał oskarżać kogoś o kradzież?!

  Jeżeli nie zamkną Korei, to można spać spokojnie.


 3. Jankesy powinny (autor: CharlieBrown | data: 5/11/18 | godz.: 19:00)
  dostać bana od Chińczyków. Azjaci powinni sami robić wszystko sprzedając część Ojropie.

 4. Byle UE nie dołączyła do USA (autor: Mario1978 | data: 7/11/18 | godz.: 17:03)
  bo nie ma sensu.Ma się tak dużo do stracenia a amerykanie bronią swoich firm i tyle.Niestety ale przy obecnym zapotrzebowaniu na metale ziem rzadkich USA może więcej stracić niż zyskać więc kryzys tego wielkiego kraju z Ameryki Północnej dopiero przed nimi.
  Trzeba dobrze żyć z Chinami , Tajwanem , Indiami i Koreą Południową.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.