Firma InWin dodała do swojej oferty kolejną nietuzinkową obudowę komputerową. Model IW-ZTOWER-SIL dzięki charakterystycznemu, poskręcanemu kształtowi wygląda bardziej jak element dekoracyjny niż obudowa. Jego korpus w całości wykonano z aluminium co przy wymiarach 720 x 400 x 740mm przekłada się na wagę 42kg. Wewnątrz zmieści się płyta główna E-ATX, ATX lub Micro-ATX, karta graficzna o długości do 340mm i szerokości 158mm oraz układ chłodzenia CPU o wysokości do 170mm. Łącznie IW-ZTOWER pomieści osiem kart rozszerzeń o ułożeniu poziomym i dwie umieszczone pionowo, o długości maksymalnie 140mm. W zestawie jest dołączony riser.
Jeśli chodzi o pozostałe komponenty, to producent przewidział miejsce na dwa dyski 2.5/3.5-cala, zasilacz ATX12V lub EPS12V, trzy wentylatory 120mm i chłodnicę o boku 360mm. InWin nie zapomniał też o panelu I/O, który składa się z USB 3.1 Gen2 Typ-C, dwóch USB 3.0 oraz złączy audio.
Obudowa będzie limitowana i na z pewnością bardzo droga.
K O M E N T A R Z E
Nic dodać ...nic ująć... (autor: SonyWali | data: 6/12/18 | godz.: 08:14) Piękna.
Zaraz odezwą się głosy, że droga...że można pewnie kilka komputerów złożyć. Sam nie kupię ale to nie znaczy, że nie uważam jej za piękna obudowę. W sam raz do futurystycznego czy też nowoczesnego wnętrza. Tylko pewnie cena zaboli jak już ją podadzą.
@up (autor: Qjanusz | data: 6/12/18 | godz.: 08:22) podzielam zdanie.
Wyjątkowa obudowa dla wyjątkowych ludzi. Zdecydowanie nie dla masy.
@1-2 (autor: Kenjiro | data: 6/12/18 | godz.: 09:42) Co z tego, że futurystyczna, skoro niefunkcjonalna. Dla mnie ważniejsza jest funkcjonalność, niż fikuśne kształty.
Swoją drogą, nadal w środku jest zwykła podstawa wraz ze ścianką w klasycznym układzie, a mogli się postarać, aby zrobić płytę główną pod kątem, mocowanie VGA z boku poprzez risera, zasilacz jeszcze gdzieś.
Teraz to wygląda jak projekt w połowie zmian, zrobili zewnętrzną część obudowy, a środek zostawili jak był...
po podłączneniu kabli design sie skopie :) (autor: faf | data: 6/12/18 | godz.: 11:30) obudowa może i ładna - w sam raz do muzeum - paktyczna - nie
filtrów przeciwkurzowych w niej nie ma ;)
nie tłumi hałasów wentylatorów - a otwarte budy są ale mają łatwiejszy dostęp do komponentów - po to są otwarte
a koszt tej budy ? pfff nie jestem miszczem designu - ale robię teraz różne tutki w Fusion360 - wystarczy zrobić mesha - powielić 3 razy i skręcić … plasterek miodu na dole i na górze to 5min max
drukujemy to w PLA na drukarce 3D (opcja droższa druk woskiem do odlewów)
trzeba potem model lekko przygotować (przeszlifować aby był gładki )
następnie trzeba pokryć to rzadkim gipsem za pomocą pędzla a po wysuszeniu zalać mieszanką piasku z gipsem w jakiejś formie
po wypaleniu (jeśli wydrukujemy cienkie sciany bez wypełnień (ale wtedy delikatne i ciężko szlifować ;) to można nie wypalać
metoda wyżej nazywa się odlewaniem metodą traconego wosku - model wytapia się z formy a potem wlewa metal
amelinium łatwo stopić - filmów na YT jak się do tego zabrać jest od metra (palniki gazowe, olejowe albo piece elektryczne)
po wyciągnieciu odlewów mamy części od obudowy - przy odpowiedniej staranności i odrobinie wprawy wyjdą jak trzeba
amatorzy z devianarta rozwalają to z marszu ale co ja tam wiem
@up (autor: Marek1981 | data: 6/12/18 | godz.: 14:37) Obudowa niefunkcjonalna jak i nieładna. Sama w sobie nie wygląda źle, ale dy się wrzuci zwykłe bebechy, okablowanie to zrobi się nieładnie wręcz brzydko
@temat. (autor: Mariosti | data: 6/12/18 | godz.: 18:05) Obudowa jak rzeźba, ale niestety do tak finezyjnych kształtów prostokątna obudowa i karta grafiki pasować nie będą. A że jest bardzo ażurowa to niestety będzie widać podzespoły.
Gdyby szczeliny miała wypełnione np szklanymi/poliwęglanowymi panelami z okleiną a'la lustro weneckie, filtrami przeciwkurzowymi na spodzie i na szczycie obudowy i założeniem wentylacji od dołu do góry (plus dołączenie np jakiś customowych gigantycznych wentylatorów niskoobrotowych na spód i na górę obudowy), to nie dość że piękniej wyeksponowałoby to ten intrygujący kształt, ukryłoby skutecznie prostokątność podzespołów komputerowych to jeszcze na dodatek obudowa stałaby się praktyczna i funkcjonalna.
Szkoda troszkę zmarnowanego potencjału, ale wciąż powinna robić niezłe wrażenie.
szajs (autor: power | data: 7/12/18 | godz.: 18:03) 1)jest brzydka
2)nie jest praktyczna
3)podzespoly komputera nie sa chronione przed kurzem, wpadnieciem czegos
4)za 12k USD mozna kupic lepsza obudowe razem z komputerem
5)kable nie sa ukryte
@7. (autor: TeXXaS | data: 8/12/18 | godz.: 19:19) Ktoś mądrzejszy ode mnie powiedział, że o gustach się nie dyskutuje... Ja bym się tego trzymał.
Jak już mowa o gustach... (autor: Dather | data: 9/12/18 | godz.: 04:37) Jak dla mnie brzydactwo w cenie złota ;)
w sam raz pod intela (autor: GULIwer | data: 10/12/18 | godz.: 18:00) droga, przerost formy nad treścią, świetna wentylacja (brak ścian) no i te dziury...
D O D A J K O M E N T A R Z
Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.