Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 14 grudnia 2018 
    

Mike Rayfield, szef Radeon Technologies Group, odchodzi z AMD


Autor: Zbyszek | źródło: AnandTech | 06:22
(18)
Radeon Technologies Group, oddział AMD zajmujący się projektowaniem architektur i układów graficznych, a także projektowaniem wykorzystujących te chipy kart graficznych z serii Radeon, systematycznie traci swoich kluczowych pracowników. Po tym jak rok temu z RTG odszedł jego ówczesny szef Raja Koduri, kilka miesięcy później na odejście z RTG zdecydował się także Chris Hook, do kwietnia będący głównym dyrektorem AMD ds. marketingu GPU. Następnie na odejście z RTG zdecydował się Darren McPhee, były wieloletni dyrektor marketingu w ATI, który dopiero co zastąpił Hooka po jego odejściu. Cała trójka zatrudnienie znalazła w dywizji graficznej Intela.

Teraz okazuje się, że Radeon Technologies Group traci kolejną kluczową postać, jaką jest Mike Rayfield, aktualny (do tej pory) dyrektor generalny tego działu, który został powołany na swoją funkcję zaledwie w styczniu, aby zastąpić Raja Koduri.

Oficjalnie powodem odejścia Rayfielda z RTG jest chęć odpoczynku i spędzenia więcej czasu z rodziną. Podobne argumenty były jednak podawane w ubiegłym roku przez Raja Koduri podczas odejścia z AMD, co nie przeszkodziło mu niemal natychmiast podjąć zatrudnienia u Intela.

AMD poinformowało, że funkcję dyrektora generalnego Radeon Technologies Group przejmie teraz David Wang (widoczny poniżej na zdjęciu) - który dotychczas był zastępcą Mike Rayfielda i wiceprezesem Radeon Technologies Group.


Mike Rayfield



David Wang

 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Raja (autor: kombajn4 | data: 15/12/18 | godz.: 17:05)
    ściąga ludzi do Intela?

  2. @1 na to wygląda. (autor: Dather | data: 15/12/18 | godz.: 17:12)
    A Intel ma nadzieję że uda im się zrobić jakiegoś ulepa który będzie konkurencyjny z kartami chociażby AMD <hehe>

  3. Wyścig dopiero się zacznie (autor: Mario1978 | data: 15/12/18 | godz.: 17:17)
    przy nowej generacji produktach a niestety taki Turing wydany w 12nm nie jestem prawdziwym przedstawicielem nowej generacji.Dopiero produkcja układów w litografii 7nm ale już dopracowanej rozpocznie nowy wyścig a etap chociażby z wyżej wymienionym GPU w końcu się zakończy.Obecne składanie komputera w cenie powyżej 10tysięcy złotych w przypadku konfiguracji - i9-9900k/i7-8700k z RTX 2080Ti przy kasie zbieranej przynajmniej przez 5 lat to najgorsze rozwiązanie.Reszta osób , którą będzie stać na zmiany za rok/dwa lata czasu i tak pozbędą się takiego komputera.Do tego czasu także monitory z rozdzielczości 4k i 144Hz potanieją.Będzie interesująco jak w przyszłym roku zobaczymy pierwsze monitory z rozdzielczości 8k i 120Hz bo entuzjasta na pewno sobie nie odmówi.

  4. to nie są żadni kluczowi pracownicy (autor: rarek | data: 15/12/18 | godz.: 19:29)
    Kluczowi są inżynierowie i ich zespół, który potrafi zaprojektować konkurencyjny układ graficzny czyli stworzyć produkt. Jak oni sie zwolnią i pójdą do konkurencji to będzie prawdziwy problem. Dyrektorami techniki do przodu się nie pchnie. Poza tym dyrektorka można zmienić jak rękawiczki, przyjdzie drugi taki sam pacan i tylko problem w tym aby nie przeszkadzał.

  5. O radeon spocone czolo (autor: Sony Vaio VPN | data: 15/12/18 | godz.: 20:13)
    z atrapa w reku.

  6. rarek ma rację (autor: pandy | data: 15/12/18 | godz.: 21:15)
    dyrektorzy marketingu czy dyrektor generalny najczęściej nie są ludźmi mającymi jakiekolwiek pojecie o tym co w krzemie i driverach.
    Każdy kto choć przez chwile pracował w korporacji wie ze ten poziom managementu częściej jest źródłem problemów niż ich rozwiązaniem.
    Przeżyłem odejścia tak wielu dyrektorów i mogę jedno powiedzieć - nigdy nie miało to żadnego wpływu na jakość produktu i na moją prace.


  7. @ up (autor: Zbyszek.J | data: 16/12/18 | godz.: 00:06)
    w sumie to zależy. Ja bym nie generalizował. Tacy Raja Koduri czy Lisa Su mają pojęcie o engineeringu i to na wysokim poziomie. Generalnie dyrektorzy dzielą się na technicznych i nietechnicznych. Pierwsi w niektórych przypadkach mogą mieć mniej kompetencji miękkich, zarządczych, ale mogą to nadrobić. Natomiast nietechniczni mogą mieć więcej kompetencji miękkich, ale braku skilla w engineeringu nie zdołają nadrobić nigdy w życiu. Dla firmy typu Technology/IT zdecydowanie lepszy jest dyrektor techniczny. To ogólnie jest dziwny przypadek, jeśli dyrektorem firmy z branży technologicznej zostaje nietechniczny dyrektor. Przecież takiemu można nawciskać kitu ile się chce a gość się nie zorientuje.

  8. najagorszy jest manager (autor: pawel1207 | data: 16/12/18 | godz.: 02:49)
    wpieprzajacy sie w wizje projektanta inzyniera inzynier ma wizje pomysl i wie jak to zrealizowac przychodzi taki balwan ktory dostal stolek za lizanie dup i wykanczanie prcownikow z inna wizja niz maager i taki tuman managerski dowala swoje 3 grosze nie majac pojecia ze wlasnie z dobrego projektu zrobil szajs przerabiane wielokrotnie w roznych firmach obecnie managerami zostaja wylacznie bezmozgie tepaki ktorzy sa expertami w saniu paly szefowi manipulacji i calowaniu w dupe wszystkich co sa powyzej niego choroba obecnie ta dotyczy amd zwlaszcza dzialu grafik intela google i mS i nvidi i rozszerza sie w zastraszajacym tepie..

  9. @07 (autor: kombajn4 | data: 16/12/18 | godz.: 06:50)
    "ogólnie jest dziwny przypadek, jeśli dyrektorem firmy z branży technologicznej zostaje nietechniczny dyrektor."
    A kto teraz jest CEO w Intelu? Księgowy?


  10. @up (autor: Saturn64 | data: 16/12/18 | godz.: 10:23)
    Powodzenie w tej branży nie tylko zależy od tego czy dyrektorem jest techniczny czy też księgowy. W dużej mierze zależy to od charakteru tegoż szefa, od jego pracy z zespołem i słuchaniu podwładnych lub też wiary w swoją nieomylność i tłumieniu wszystkich pomysłów podwładnych. Szef księgowy nie będzie się mieszał w sprawy techniczne i da większą wolność inż. odpowiedzialnym za architekturę. Natomiast inżynier może i kontrolować a jednocześnie narzucać własne przemyślenia i rozwiązania, które nie zawsze mogą okazać się strzałem w 10.

  11. @08 (autor: lcf | data: 16/12/18 | godz.: 11:38)
    Jak np. Steve Jobs? O ile dobrze pamiętam dzięki właśnie jego wizji produktów Apple z tonącej firmy znów wrócił do pozycji giganta. Dobry CEO - w tym taki bezpośrednio się angażujący w to co firma robi - może mieć bardzo dobry wpływ na firmę.

    Inny przykład: Satya Nedella - za jego czasów i dzięki jego decyzjom Microsoft wyszedł zaczął wspierać open source, .NET zaczął być oficjalnie wspierany na Linuxach, itp.


  12. @7 Serio? (autor: pandy | data: 16/12/18 | godz.: 20:44)
    myślisz ze osoba która nie prowadzi osobiście intensywnego R7D ma wiedze na temat niuansów aktualnych rozwiązań? Z moich obserwacji wynika ze wiedza to są raporty - takie TPS report (kultowy Office Space") - zapewniam cie ze management tego szczebla nie ogląda nawet specyfikacji a bazuje jedynie na tzw feedbackach które płyną z dołu do góry i są wygładzane na każdym szczeblu decyzyjnym (sam widziałem jak czerwone criticale zamieniają się w pomarańczowe czy żółte a czasem nawet zielone OK po kilku takich etapach) - GPU to nie jest jeden kreatywny bystrzak - to wynik ciężkiej pracy zespołowej - z reguły każdy ma jakiś obszar i tam to poleruje - z tego biorą się cegiełki z których powstaje chip.

    @11 - Dajże już spokój temu hype'owi Stevena Jobsa - Jobs nigdy nie rozwiązał żadnego problemu technicznego - w czasach Macintosha PCB (poprawne) było 5 razy korygowane żeby stało się zadość poczuciu estetyki Jobsa - Jobs miał obsesje - za młodu odnalazł swój fundament ucząc się kaligrafii japońskiej - i dlatego produkty musiały spełniać określony poziom estetyki ale nigdy nie było tam technologicznego myślenia - technologia służyła do do zaspokojenia potrzeb estetycznych Jobsa.

    Co do Microsoftu - są pogłoski ze Microsoft planuje porzucenie kernela Windows NT i stad takie podejście do Linuxa - są pogłoski że może nawet w ciągu 2 najbliższych lat Microsoft porzuci kernel NT! Nawet zaczynam rozumieć dlaczego Windows 10 jest jakie jest. To będzie inny model biznesowy, z Linuxem emulacja pewne API Windows i komercjalizacja tegoż API.


  13. Mike Rayfield został wyrzucony za olewanie pracy i słabą komunikację w RTG (autor: Qjanusz | data: 17/12/18 | godz.: 11:47)
    David Wang jest gościem stricte technicznym, zaangażowanym w projekty RTG. Strata tego człowieka byłaby już słaba dla RTG.
    Po tych wcześniejszych owieczkach nikt płakać nie będzie.


  14. @12. (autor: pwil2 | data: 17/12/18 | godz.: 15:53)
    Główna zmiana, którą wprowadził to oprócz estetyki ograniczenie portfolio produktów, by ludzie się nie gubili w ofercie, a jednocześnie by móc produkować masowo. Jak z Fordem T - dostępnym w jednej wersji, w dowolnym kolorze z palety #000000-#000000

  15. c.d. (autor: pwil2 | data: 17/12/18 | godz.: 15:54)
    Bill Gates/MS wsparł go wtedy ofiarując zapomogę $$$ i oferując Office na MacOS, by dało się z tych komputerów korzystać na co dzień w pracy i wymieniać się plikami.

  16. @11 nie kolego (autor: pawel1207 | data: 17/12/18 | godz.: 22:38)
    steve pomimo iz uznaje go za zlodzieja i manipulanta byl z apple od poczatku nigdy nie byl ssajacym pale bezmozgim dupkiem ok byl totalnym dupkiem ale z wizja i nie glupim tutaj mownimy ochorobach durzych firm czesto zatrudniajacymi po znajomosci przepychajacymi wyzej totalnych debili aby pozbyc sie z ichnego dzialu male bledy powoduja powielanie bledow i rusza kaskada 3 takich debili na srednim szczeblu potrafi wykonczyc karzdy projekt najlepsze jest to ze wina za to spada albo na tych powyze albo ponizej a zloty chlopiec ujest przecierz niewinny przerabialem to w wiekszosci durzych firm informatycznych przerabiam to i teraz z kolejna ...

  17. @up - snickers potrzebny (autor: Qjanusz | data: 19/12/18 | godz.: 09:28)
    ...

  18. @16 mit (autor: pandy | data: 26/12/18 | godz.: 23:43)
    nieostający mit charyzmy i wizji Jobsa - ludzie ze Star Treka to mieli wizje, holodeck, pda, touch panel - wizja Jobsa jest wtórna... paradoksalnie ten specyficzny rodzaj socjopatii Jobsa pomógł Apple na początku, Wozniak wspominał jak Jobsa zadzwonił do zdaje się Texas'a Instruments'a i załatwił pamięci 2116 które wtedy dopiero co zostały zaawansowane na rynku - Wozniak używał starych pamięci 1k czy 4k a nowe pamięci oferowały prostszy interfejs i całe 16k pojemności.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.