Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 21 grudnia 2018 
    

Intel ogłosił plan znacznej rozbudowy trzech swoich fabryk


Autor: Zbyszek | źródło: Intel | 15:36
(5)
Intel ogłosił właśnie długofalowe plany dotyczące sieci swoich fabryk. Oprócz prowadzonych aktualnie prac polegających na montażu dodatkowych linii produkcyjnych dla 14nm litografii, producent planuje obecnie długofalowe inwestycje, które w dłuższej perspektywnie czasowej mają pozwolić na zwiększenie łącznych mocy produkcyjny nawet o 60 procent w porównaniu do obecnego poziomu. W ich ramach zaplanowano znaczną rozbudowę fabryk w Irlandii, Izraelu oraz w stanie Oregon w USA. Prace budowlane wokoł tych trzech obiektów mają rozpocząć się najpóźniej pod koniec obecnego roku, a po ich zakończeniu w środku ulokowane będzie mogło zostać dużo dodatkowych linii produkcyjnych.

Dodatkowo producent zamierza zmodernizować swój zakład położony w USA w stanie Nowy Meksyk i docelowo przenieść do niego opracowywanie i wytwarzanie pamięci, odciążając tym samym inne fabryki.

Podjęte decyzje mają znacznie zwiększyć zdolność do reagowania na wzrost zapotrzebowania na układy scalone, a także wyraźnie skrócić czas potrzebny do dynamicznego zwiększenia dostaw. Wygląda więc na to, że producent wyciągnął wnioski z dotychczasowej sytuacji, i aby ewentualnie nie dopuścić do jej powtórzenia w przyszłości woli ponieść koszt montażu linii produkcyjnych, które być może nawet nie zostaną użyte. 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Intel może sam się dobić (autor: coolcieja | data: 21/12/18 | godz.: 18:27)
  jeżeli te fabryki nie będą w stanie chociaż w 7nm robić to obecne słabe procki w 5nm .. 3nm ich pogonią
  po czo inwestować w ilość jak nie ma jakości
  pamiętacie P4?


 2. @up (autor: Saturn64 | data: 21/12/18 | godz.: 19:31)
  Problem w tym, że Intel posiada tylko 14nm zdolne do konkurowania wysokim zegarem z konkurencja. Gdyby mieli rewolucyjna architekturę o wysokim IPC w porownaniu z obecną, mogliby produkować w słabym obecnie procesie 10nm i skutecznie odpierać wysokotaktowane Ryzeny 3xxx. I teraz stoją przed dylematem, bo zwiekszenie ilości rdzeni już spowodowało, że koszt jednostkowy wyprodukowania procesora jest dużo wyższy niż wcześniej i można ich wyprodukować o wiele mniej z jednego wafla. Jednocześnie koszty funkcjonowania firmy są takie same. Muszą więc inwestować w to co mają jeszcze do zaoferowania obecnie bo nie wiadomo kiedy przeniosą produkcję na dopracowany 10nm i tak przeczekać trudne czasy.

 3. I gdzie ta wielka firma jaką był (autor: UI IQ | data: 21/12/18 | godz.: 22:09)
  kiedyś Intel.Nagle z kwartału na kwartał ich zyski mogą runąć nawet o 50% a wszystko przez to , że nie chcą się ogarnąć.Inwestując kasę w 14nm Intel pokazuje swoją ścieżkę rozwoju.Ich układy w tej właśnie litografii będą największym marzeniem miłośników staroci bo przecież nikt rozsądny nie wierzy by ta litografia miała jakiekolwiek szanse nawet iluzoryczne w konfrontacji z 7nm od TSMC.

 4. @up (autor: Saturn64 | data: 21/12/18 | godz.: 22:55)
  Te dodatkowe moce są pewnie zarezerwowane w większości dla serwerów gdzie jest największa marża. Pamiętaj, że wiele firm z pewnością wymieni tylko procesory zwiększając wydajność dwukrotnie, bo najczęściej o tyle wzrasta ilość rdzeni. Intel nie ma wyjścia i musi zarabiać by móc inwestować w nowe rozwiązania architektur i nowy proces technologiczny. Wyobraź sobie, że nie inwestują w dodatkowe moce produkcyjne, kasy mają coraz mniej na inwestycje w rozwój nowego procesu i prace nad nim rownież z powodu mniejszych środków posuwają się wolniej.

 5. Gra toczy się o przyszłość (autor: Bjaku | data: 23/12/18 | godz.: 16:37)
  a łatwo Intelowi nie będzie.Przyszły rok to wysyp nowych technologii jak MRAM - https://pc.watch.impress.co.jp/...con/1158695.html
  czy chociażby konkurencja dla nośników Optane od Intela.Pierwsze testy są interesujące w wykonaniu Z-SSD od Samsung , który nazwał jest po prostu V-Nand kolejnej generacji.
  https://www.storagereview.com/...ng_983_zet_review


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.