Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 21 grudnia 2018 
    

Windows SandBox - Microsoft pracuje nad nową funkcjonalnością


Autor: Zbyszek | źródło: Blog Microsoftu | 16:55
Jak wynika z najnowszych informacji podanych właśnie przez Microsoft, aktualnie w zespole odpowiedzialnym za systemy Windows trwają prace nad funkcjonalnością SandBox (tzw. piaskownicy), czyli w pełni wyizolowanego środowiska pozwalającego na testowanie plików wykonywalnych pod kątem bezpieczeństwa, na podstawie oceny ich rzeczywistego zachowania. Taka funkcja jest obecnie dostępna w wielu rozwiązań klasy korporacyjnej, przeznaczonych m.in. do ochrony poczty (skanowanie załączników), czy też w najnowszej generacji korporacyjnych urządzeń klasy firewall i data firewall, działajacych w wyższych warstwach stosu TCP/IP.

Nowa funkcja pojawi się w przyszłym roku w Windows 10 Pro oraz Windows 10 Enterprise, i pozowli użytkownikom tego systemu na uruchomienie drugiego zwirtualizowanego systemu operacyjnego, w pełni odizolowanego od sieci oraz od macierzystego systemu operacyjnego. W oknie tym będzie można uruchomic pilki wykonywale i sprawdzić ich zachowanie, a jeśłi okażą się one złośliwe lub zainfekowane, nie powinno to mieć żadnego wpływu na narzędny system operacyjny.

Do uruchomienia funkcji SandBox wymagane będą 4GB wolnej pamięci operacyjnej, 1 GB wolnej przestrzeni dyskowej oraz przynajmniej dwurdzeniowy procesor z obsługą wirtualizacji, a także funkcja wirtualizacji włączona w BIOSie. Zalecane wymagania to 8GB wolnej pamięci operacyjnej, nośnik typu SSD i procesor czterowątkowy.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.