Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 28 grudnia 2018 
    

Nowe smart TV Samsunga z funkcją zdalnego dostępu do innych urządzeń


Autor: Wedelek | źródło: Guru3D | 05:02
(2)
Począwszy od przyszłego roku wszystkie nowe smart TV od Samsunga otrzymają rozbudowany system zdalnej kontroli realizowanej za pomocą połączenia kablowego lub WiFi. W odróżnieniu od już istniejących rozwiązań to telewizor będzie swoistym centrum dowodzenia które po podpięciu myszy i klawiatury pozwoli na zdalny dostęp treści umieszczonych w komputerze PC, smartfonie, tablecie czy w usłudze chmurowej. Opisywany mechanizm pozwoli na łatwe sparowanie urządzeń i współdzieleni danych pomiędzy wszystkimi połączonymi produktami.

TV będzie w tym wypadku pełnić rolę terminala pozwalając nie tylko na przeglądanie plików, ale i na uruchamianie aplikacji zainstalowanych na konkretnym urządzeniu czy wykorzystywanie jego mocy obliczeniowych. Tworząc Remote Access Samsung zdecydował się wykorzystać technologię VDI (Virtual Desktop Infrastructure) zaprojektowaną przez Vmware o nazwie Horizon, którą wspiera Knox. Jest to platforma sprzętowo programowa stworzona przez południowokoreańskiego producenta, która odpowiada za ochronę treści i izolację poszczególnych procesów. Dzięki szyfrowaniu połączeń i informacji oraz stosowaniu odseparowanych kontenerów aplikacji Knox zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. słyszał ktoś o TV kopiących kryptowaluty? (autor: Qjanusz | data: 28/12/18 | godz.: 10:34)
    nie?
    No to jeszcze usłyszy :-)


  2. widocznie (autor: Killer | data: 3/01/19 | godz.: 08:50)
    zabezpieczenia na routerach za trudne więc przez TV łatwiej będzie się dostać do tego czego nie chcecie pokazać

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.