Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 28 grudnia 2018 
    

USA chce zabronić operatorom zakupu sprzętu od chińskich firm


Autor: Wedelek | źródło: Reuters | 05:30
(3)
Wojna handlowa pomiędzy USA i Chinami trwa w najlepsze i pomimo zapowiedzi mediacji, do których ma dojść na początku przyszłego roku administracja Donalda Trumpa pracuje nad kolejnymi przepisami, które uderzą w firmy z Państwa Środka. Spośród niekorzystnych dla chińskich przedsiębiorstw zmian w prawie można wymienić przygotowywaną od ośmiu miesięcy ustawę, która zakazywałaby firmom telekomunikacyjnym zakupu urządzeń pochodzących od przedsiębiorstw zlokalizowanych poza USA. Teoretycznie dokument nie wymienia żadnego podmiotu z nazwy, ale tajemnicą poliszynela jest, że ma on uderzyć w firmy Huawei i ZTE.

Ustawodawca twierdzi, że nowe prawo ma chronić obywateli USA przed groźbą szpiegostwa i inwigilacji ze strony służb specjalnych obcych państw. Przywołane przed chwilą chińskie podmioty oczywiście jednoznacznie odrzucają wszelkie oskarżenia i zarzekają się, że ich celem nie jest szpiegowanie kogokolwiek. Cała sprawa budzi spore kontrowersje w tym również natury prawnej, a operatorzy telekomunikacyjni szykujący się na wdrożenie technologii 5G mówiąc oględnie nie są zadowoleni z szykowanych zmian. A te mogą wejść w życie już w styczniu.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. "że nowe prawo ma chronić obywateli USA przed groźbą szpiegostwa" (autor: Qjanusz | data: 28/12/18 | godz.: 10:30)
  PRISM im świadkiem

 2. Szpiegostwo tutaj nie ma nic wspólnego (autor: Mario1978 | data: 28/12/18 | godz.: 14:33)
  bo to jest przejaw hipokryzji w pełnym tego znaczeniu."Obawiają się o swoich obywateli" a swój rodzimy towar wciskają z hasłem "My nie szpiegujemy" tylko pozostawiamy luki w zabezpieczeniach.Czekam na jakiś porządniejszy artykuł , w którym będą konkrety co leży na sercu USA , że Chiny takie be oprócz tego boją się utraty największej gospodarki świata.

 3. Hueawei sobie swietnie radzi ... (autor: gantrithor | data: 28/12/18 | godz.: 15:34)
  i juz wprowadze technologie 5g a za tym ida ogromne zyski wyprowadzane z usa a wojna handlowa trwa wiec trzeba w jakis sposob zmusic najwiekszego konkurenta do wycofania sie z biznesu.
  Co mi tam zalezy niech chinczycy mnie szpieguja i tak nigdy tam nie pojade z usa jest juz gorzej kilka wyjazdow delegacyjnych w tamta strone bylo a co jesli wywiadowi usa nie spodoba sie co wypisuje na facebooku? ale ja nie mam facebooka to moze byc jeszcze gorzej bo cos ukrywam...


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.