Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 13 grudnia 2002 
    

Dobre wyniki Adobe


Autor: DYD | źródło: 4D / Yahoo | 14:06
(2)
Adobe Systems poinformowało o uzyskaniu dobrych wyników finansowych w kwartale zakończonym 29 listopada. Wartość sprzedaży produktów firmy wzrosła w tym okresie pierwszy raz od połowy roku 2001, dzięki czemu zysk Adobe wyniósł 40,1 mln USD. Akcjonariusze Adobe zarobią po 17 centów na każdej akcji - o 3 centy więcej, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Wartość sprzedaży, napędzanej przez nową wersję programu Photoshop, wyniosła 294,7 mln USD i była o 11% wyższa niż przed rokiem. Sytuacja, w której Adobe zanotowało lepsze wyniki kwartalne niż rok wcześniej, ostatnio miała miejsce w drugim kwartale 2001.

Dyrektor Adobe - Bruce Chizen - stwierdził, że pomimo wciąż niskiego popytu w branży nowych technologii, rynek ustabilizował się. Dlatego prognozy na następny rok są optymistyczne, czego najlepszym potwierdzeniem jest informacja, że firma przyjmie nowych pracowników, a aktualnie zatrudnionym "odmrozi" zawieszone premie. Oczywiście aktualne zyski wciąż nie mogą równać się z dochodami, jakie Adobe notowało w latach informatycznego boomu - 2 lata temu analogiczny kwartał firma zamknęła wpływami w wysokości 355 mln USD. W skali całego roku podatkowego Adobe wypadło słabiej, niż 12 miesięcy wcześniej. Obroty firmy wyniosły 1,16 mld USD, a zysk - 191,4 mln USD. Rok wcześniej było to - odpowiednio - 1,23 mld USD i 205,6 mln USD.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. niedobrze (autor: Albercikk-brak rejestracji | data: 13/12/02 | godz.: 15:02)
    a no niedobrze bo Adobe stwierdzi że ludzie kupuja więc wynika z tego że ich soft jest dobry i tani, więc obniżek kuriozalnie drogiego softu sopodziewać się nie ma co ....a może i będa podwyżki...jak wam się podoba wizja photoshopa 8 za 6000 zł.

  2. ta kasa... (autor: D@rko-brak rejestracji | data: 13/12/02 | godz.: 17:24)
    kupujesz starego i robisz upgreade, sam mam tak Corela w robocie-podobno wychodzi taniej , jeśli zaś jesteś prywatnym urzytkownikiem, a nie masz znaczących dochodów wynikających z używania tego oprogramowania....cóż, za te pieniądze? W taj kwestii ja już dawno pozbyłem się moralnych złudzeń, poprostu kupujesz pirata. Jednak do prostych operacji na bitmapach photopshop okazuje się być wcale niezbędny, jest tyle równie dobrych darmowych programów.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.