Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 29 stycznia 2019 
    

Facebook chce zintegrować swoje komunikatory


Autor: Wedelek | źródło: NYT | 04:56
New York Times informuje, że Facebook chce do końca 2019 roku lub początku 2020 zintegrować ze sobą wszystkie posiadane komunikatory. Dzięki temu korzystając z Facebook Messengera skomunikujemy się nie tylko z innymi użytkownikami tej aplikacji, ale też z posiadaczami dedykowanego komunikatora dla Instagrama oraz WhatsAppa. Co ciekawe na razie nie ma ponoć planów by stworzyć jedną, uniwersalną aplikację. Nadal mają istnieć osobne programy dedykowane każdej z usług, ale wzbogacone o dodatkowe protokoły.

Wbrew pozorom jest to dość spore wyzwanie zważywszy na fakt, że cały proces ma przebiegać w tle, a to oznacza, że aplikacje będą musiały płynnie przełączać się między skrajnie odmiennymi protokołami. Dla przykładu standardowa komunikacja z użyciem Messengera nie jest zabezpieczona i szyfrowanie jest używane dopiero w momencie korzystania z funkcji Secret Conversations. Dokładnie po przeciwnej stronie stoi z kolei WhatsApp, który domyślnie zapewnia bardzo bezpieczne szyfrowanie typu end-to-end dla wszystkich rozmów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.