Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 11 lutego 2019 
    

Adobe rozważa stworzenie własnego procesora


Autor: Wedelek | źródło: ExtremeTech | 05:30
Abhay Parasnis pełniący rolę CTO w firmie Adobe zdradził opinii publicznej, że jego firma rozważa stworzenie własnego procesora opartego o architekturę ARM. Celem nadrzędnym jest w tym przypadku opracowanie układu, który byłby wyspecjalizowany w określonych zadaniach i albo stanowił uzupełnienie dla tradycyjnych CPU albo w ogóle je zastępował. Na razie jest zbyt wcześnie by mówić o szczegółach, ale bardzo łatwo wyobrazić sobie model, w którym Adobe obok abonamentu na usługę Cloud sprzedaje sprzęt, na którym aplikacje takie jak Photoshop czy Lightroom pracują wydajniej niż na tradycyjnym PC.

Tym bardziej, że Adobe już jakiś czas temu zapowiedziało skupienie się na rozwoju programów dedykowanych urządzeniom mobilnym, gdzie króluje ARM. Nie wykluczone również, że Adobe zamiast tworzyć własny procesor od zera nawiąże współpracę z innym podmiotem i wspólnymi siłami wprowadzi gotowy produkt na rynek.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.