Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 23 kwietnia 2019 
    

Duży spadek sprzedaży dysków HDD


Autor: Wedelek | źródło: Guru3D | 05:45
(2)
Sprzedaż nośników SSD od kilku lat sukcesywnie rośnie kanibalizując rynek dysków talerzowych. Proces ten na bieżąco monitoruje firma Trendfocus, która na swoim blogu umieściła bardzo ciekawy artykuł dotyczący poziomu sprzedaży HDD w minionym kwartale. Prezentowane w raporcie liczby to dane przybliżone i mogą się one nieco różnic od stanu faktycznego, ale zakładany błąd jest jednak na tyle niewielki, że nie wpływa na obraz całości. Z artykułu Trendfocus dowiadujemy się, że w pierwszym kwartale 2019 roku sprzedano około 77 milionów dysków HDD co stanowi 12% spadek w porównaniu do czwartego kwartału roku ubiegłego.

W badanym okresie odbiorcy detaliczni kupili 24,5 miliona nośników w formacie 3.5-cala i 37 milionów dysków 2.5-calowych, a więc odpowiednio o 4 miliony i 6 milionów mniej niż w czwartym kwartale 2018 roku. Pozostałe talerzowce trafiły do firm, w których popyt dla odmiany wzrósł o milion sztuk.

Poniżej znajdziecie tabelę z podziałem na poszczególnych producentów:


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. HDD (autor: ekspert_IT | data: 23/04/19 | godz.: 20:21)
    Jak nie widać postępu i spadku cen to tak się kończy. Dyski o pojemności 500GB są dostępne od 2005 r. (!). Minęło 15 lat, max pojemność hdd to 10/12TB. Nie jest to super postęp, skoro SSD w ostatnich latach ogromnie zwiększyły pojemność i stabilność (3D nand).


  2. ceny HDD już nie spadną (autor: piszczyk | data: 23/04/19 | godz.: 23:33)
    co najwyżej będą jeszcze rosły pojemności w tych samych cenach, ale generalnie ceny dysków nie spadną, bo w HDD zasadniczym elementem jest precyzyjna mechanika, której wytworzenie kosztuje. Nie da się przeskoczyć niezwykle precyzyjnej mechanicznej obróbki, nawet przy automatyzacji to i tak trwa i kosztuje. 30 czy 40 dolarów, bo takie pewnie są ceny hurtowe u producentów, to jest sensowna kwota, taniej już nie będzie.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.