Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 23 kwietnia 2019 
    

Tegoroczne APU dostaną Zen+ i Vegę w 12nm


Autor: Wedelek | źródło: WCCFTech | 05:59
(3)
Oprócz desktopowych Ryzenów w tym roku zadebiutują też układy APU o kodowej nazwie Picasso przeznaczone dla podstawki AM4. W przeciwieństwie do CPU w układach heterogenicznych znajdziemy nieco starsze technologie, co zapewne jest związane z uzyskiem litografii 7nm. Linie produkcyjne nie są przecież z gumy i dlatego też APU Ryzen 3xxx będą wykonane w technologii 12nm stanowiąc połączenie architektury x86 Zen+ oraz Vegi. Dotychczasowe przecieki sugerują, że jednym z zaplanowanych modeli będzie Ryzen 3 3200G oferujący 4 rdzenie i 4 wątki Zen+ taktowane zegarem 3,6GHz (3,9GHz z Turbo) oraz IGP z 512 procesorami strumieniowymi pracującymi z częstotliwością 1250MHz.

Reasumując możemy się spodziewać nieco wyższej wydajności niż w przypadku obecnie sprzedawanych APU, ale na przełom nie ma co liczyć.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ... (autor: zakius | data: 23/04/19 | godz.: 16:37)
  już lepiej by w ogóle tych APU nie klepali niż tak zamulali z nimi
  jak nie będzie chociaż 9600k z 750Ti to nie mamy o czym rozmawiać, a na zen+ to się w żaden sposób nie uda, a po wejściu ocean cove próg znowu podskoczy


 2. Jak się nie ma konkurencji na polu CPU+GPU (autor: UI IQ | data: 23/04/19 | godz.: 17:22)
  to AMD może iść do przodu wedle własnego rytmu.Jeżeli Intel ma przynieść w GEN11 przyrost wydajności , który będzie na poziomie APU R3 3200G to oni dalej nie będą mieli co szukać na rynku a różnica między ich nową generacją a APU AMD z Zen2 + Navi to będzie ogromna różnica na korzyść tej drugiej firmy.
  Nawet nie będzie zdziwienia gdy CPU+iGPU od Intela w 10nm z TDP 15Watt będzie miało podobną wydajność jak APU wyżej wymienione od AMD z TDP na poziomie 5Watt.Wielu osobom dalej trudno sobie wyobrazić jak ciężkie czasy przychodzą do Intela.


 3. .... (autor: zakius | data: 23/04/19 | godz.: 17:57)
  na polu CPU+GPU nie ma w ogóle nic sensownego, jeśli nie chcesz grać (czyli cały sprzęt domowy i tylko do pracy,w tym laptopy) to grafiki z nowożytnych atomów są ok i więcej to tylko marnotrawstwo krzemu, ale jak ktoś chce procesor do pracy i żeby trochę pograć to na rynku nie ma nic
  nawet nie chodzi o to, żeby ZAWSZE miał pełną wydajność, po prostu żeby w scenariuszach typowo procesorowych nie był kastratem pokroju T, a pełnoprawnym procesorem
  w grach, jak grafika swoje grzeje, niech ma poziom T, i tak wystarczy


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.