Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 6 maja 2019 
    

Nadchodzą mobilne karty RTX Quadro


Autor: Wedelek | źródło: Tweakers | 05:01
(1)
Portal Tweakers dotarł do wewnętrznych dokumentów firmy Dell na których widać nową linię laptopów z rodziny Precision wyposażoną w niewydane jeszcze układy Quadro RTX. Z opublikowanych danych wynika, że w najbliższym czasie do oferty Nvidii trafią co najmniej dwa mobilne akceleratory dedykowane profesjonalistom. Pierwszy z nich będzie dostępny dla modelu 7540, gdzie ma stanowić alternatywę dla Radeona PRO WX4150 (odpowiednik RX 460). Akcelerator Nvidii jest oparty o procesor graficzny TU106 (architektura Turing, wersja z rdzeniami Tensor i RT), ale nie wiadomo jaka będzie jego specyfikacja techniczna i ogólna wydajność.

Podobnie sprawa ma się z modelem, który trafi do Della Precision 7740. O tajemniczym RTX Quadro wiadomo tylko tyle, że będzie oparty o TU104 i że będzie konkurować z Radeonem Pro WX7100 (odpowiednik RX 580). Oczywiście nie oznacza to, że obie karty będą mieć podobną wydajność. Ba, biorąc pod uwagę ogólną wydajność nowego Turinga w obu przypadkach można się spodziewać kart o wyższej mocy niż Radeony z którymi je zestawiono.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Patrząc na TDP układów człowiek widzi podobieństwa (autor: Mario1978 | data: 6/05/19 | godz.: 12:57)
    bo Nvidia lubi stosować nomenklaturę Intela jeżeli chodzi o TDP.
    TDP teraz niczego nie dowodzi i jak widać na poniższym przykładzie najlepiej jakbyśmy w kartach graficznych czy procesorach dostawali informację maksymalnego poboru 'Peak' czy chociażby jaki jest średni pobór energii elektrycznej w ciągu 5minut w wybranej grze.Bo ludzie już tak się plączą w swoich wypowiedziach , że chodząc na niektóre forma wygląda tak jakby AMD nie istniało na rynku GPU.
    https://uploads.disquscdn.com/...c64ce81ba4fe5.png


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.