Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 21 maja 2019 
    

32 rdzeniowy Epyc 2 odnaleziony w bazie danych SiSoft


Autor: Wedelek | źródło: Guru3D | 05:15
Od dłuższego czasu wiadomo, że pod koniec roku zadebiutuje nowa generacja procesorów serwerowych firmy AMD bazująca na architekturze Zen 2. Układy o kodowej nazwie Rome będą zbudowane z jednego dużego chipu z kontrolerami I/O i pamięcią L3, otoczonego mniejszymi chipletami z rdzeniami x86 wytwarzanymi w litografii 7nm. Wszystkie elementy będą osadzone na jednym PCB i połączone magistralami Infinity Fabric. Niedawno w bazie danych SiSoft pojawił się wpis potwierdzający istnienie 32 rdzeniowego modelu z obsługą 64 wątków. Tak naprawdę nie ma w tym nic zaskakującego, bo już obecna generacja oferowała tyle rdzeni.

Na obecność tego układu w bazie danych należy więc raczej patrzeć jak na kolejne potwierdzenie rychłej premiery Epyców 2. Odnaleziony egzemplarz nosił symbol ZS1711E3VIVG5_24 / 17_N, był wyposażony w 128MB pamięci L3 i pracował z zegarami 1,7GHz (2,4GHz z Turbo). Jest to dość niska wartość, ale należy pamiętać, że mamy do czynienia z próbką inżynieryjną. Wersja produkcyjna na pewno będzie pracować z wyższym taktowaniem.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.