Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 21 maja 2019 
    

Rząd Korei Południowej rezygnuje z Windowsa na rzecz Linuksa


Autor: Wedelek | źródło: HotHardware | 05:31
(16)
Windows 10, a konkretnie problemy związane z jego stabilnością i kompatybilnością ze starym oprogramowaniem powstrzymują firmy i rządy od przesiadki ze starego i cenionego Windows 7 na najnowszy OS Microsoftu . Niestety już niebawem „siódemka” zostanie uśmiercona wraz zakończeniem wsparcia technicznego, co nastąpi 14 stycznia 2020 roku. Dlatego też ewentualną decyzję o przesiadce trzeba podjąć już teraz. Większość podmiotów zapewne zaktualizuje system do Windows 10, ale część porzuci okienka na rzecz jednej z dystrybucji systemu Linuks.

Tę drugą opcję wybrał rząd Korei Południowej, który swoją decyzję ogłosił ustami ministra ds. spraw wewnętrznych i bezpieczeństwa - Choi Jang-hyuka. Wiadomo, że zaoszczędzone na licencji pieniądze zostaną przeznaczone na wynagrodzenie dla zewnętrznej firmy, która przystosuje oprogramowanie pod kątem współpracy z Linuksem i zadba o bezpieczeństwo.

Rząd Korei Południowej ma nadzieję, że do końca wsparcia technicznego Windowsa 7 uda się przeprowadzić wszystkie niezbędne testy i wdrożyć nowe oprogramowanie do służby we wszystkich podległych jednostkach.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Życzę (autor: ligand17 | data: 21/05/19 | godz.: 07:19)
    im powodzenia. Bo jeżeli Koreańczykom się nie uda, to nie uda się nigdy nikomu. I wtedy padnie mit tego superhiperprzyjaznego, Linuksa, w którym wszystko jest za darmo. I jak już opadnie kurz to wszyscy zobaczą, gdzie jest czyje miejsce.

  2. @01 (autor: kombajn4 | data: 21/05/19 | godz.: 08:04)
    Raczej musi im się udać. Wyobrażasz sobie funkcjonowanie administracji na komputerach z Windowsem 10? Przychodzi petent do urzędnika a ten mówi:
    "No bardzo pana przepraszam ale właśnie mi się aktualizacja zapętliła i szlak trafił komputer. Nie wiem kiedy informatyk da radę to naprawić bo w całym budynku jest to samo i chodzi od drzwi do drzwi."
    Amerykanie jeszcze przynajmniej mają MacOS w zapasie, cała reszta... cóż nie zdziwiłbym się jakby Korea była tylko pierwsza na długiej liście.


  3. Niestety, aktualizacje w Windows 10 to porażka. (autor: Kenjiro | data: 21/05/19 | godz.: 08:49)
    Szczególnie dla tych małych firm, które nie mają domeny, lub ze względu na koszty idą w wersje Home.

    Z domeną można postawić przynajmniej WSUSa i filtrować aktualizacje, ale wtedy trzeba mieć już informatyka, który to ogarnie, a w administracji nie jest łatwo takiego znaleźć. Zresztą już było kilka aktualizacji, które kładły WSUSa lub się instalowały poza nim...
    W skrócie, Windows 10 i jego aktualizacje to jeden wielki cyrk na kółkach, którego poskromienie kosztuje i cały czas może czymś nowym zaskoczyć.


  4. Nie poniżajmy Korei Południowej (autor: Mario1978 | data: 21/05/19 | godz.: 09:35)
    bo kiedyś startowaliśmy z tego samego poziomu i o czymś to świadczy.Co zrobiła Korea przez te 40 lat a co Polska doskonale widać.
    Samsung już dawno pracuje nad własnym systemem operacyjnym nie tylko na komórki i to samo robi Huawei.Na przykład USA myśli , że współpraca IBM , GF i Samsung jest dla nich potrzebna i głównie dla ich wysoko postawionych głów a w pewnym momencie i tak ten mały kraj będzie miał swoje wymagania bo nikt nie pracuje tylko po to by kto inny na tym najwięcej zyskiwał.
    Widać nawet Korei Południowej szpiegowanie jest nie na rękę ale trzeba było to ubrać w wachlarz pięknych słówek.


  5. @02 (autor: Master/Pentium | data: 21/05/19 | godz.: 09:54)
    Jak informatyk dupa to tak.
    Jak ktoś ogarnięty to problemu nie będzie.
    Co nie zmienia faktu że dla firm powinien być Windows LTS a nie Pro, i to jest faktycznie mega wtopa MS.
    PS. Mam kilkadziesiąt komputerów z Windows 10 w małych firmach - problemy ze zwisem/pętlą aktualizacji to gdzieś tak 1 komputer na kilka lat. Dosłownie.


  6. @kombajn4 (autor: ligand17 | data: 21/05/19 | godz.: 10:41)
    Dokładnie tak, jak pisze Master/Pentium - wszystko jest kwestią skonfigurowania systemu. Jeżeli ktoś tego nie potrafi, to nie powinien się za to brać.
    Całkiem sporo firm już pracuje na Windows 10 (nawet dużych) i jakoś żyją. Więc również na poziomie administracji rządowej powinno być jak najbardziej możliwe.


  7. @03 (autor: Master/Pentium | data: 21/05/19 | godz.: 11:32)
    Jeśli ktoś do firmy kupuje Home to sam się prosi o problemy. Bardzo problematyczny sposób na zaoszczędzeniu 150 zł na stanowisku.

  8. @07 (autor: ligand17 | data: 21/05/19 | godz.: 12:13)
    Dlaczego 150zł?

  9. @ligand17 (autor: Master/Pentium | data: 21/05/19 | godz.: 12:33)
    https://proline.pl/...oem-64-bit-pl-1-pack-p940196
    https://proline.pl/...oem-64-bit-pl-1-pack-p940182


  10. @temat. (autor: Mariosti | data: 21/05/19 | godz.: 13:25)
    Zasadniczo to jeśli ktoś nie ma informatyka który ogarnie poprawny deployment, zarządzanie, backup, recovery np przez pxe dla Windowsów z Windows Serverem to sorry ale w życiu nie poradzi sobie z porządnym skonfigurowaniem infrastruktury na linuksie.

    To że ktoś sobie linuksa ogarnia na komputerze, albo stawia na nim wirtualki itp to jest na prawdę nic i microsoft jak zły by nie był to sprowadził do relatywnie łatwych działań bardzo skomplikowane tematy które są konieczne dla dobre infrastruktury IT, ale oczywiście większość adminów je olewa bo zwyczajnie nie wiedzą co robią.

    Oczywiście to nie jest tak że nie ma linuksów które też mają to sensownie ogarnięte, ale niestety aby mieć w nich support, jak np w redhat to też trzeba płacić...


  11. @09 (autor: ligand17 | data: 21/05/19 | godz.: 13:33)
    Łooooo..... Kurde, nigdy bym się nie spodziewał, że Pro w OEM daje taki discount... Może się zastanowię nad kupnem, jak będę składał kompa w najbliższych miesiącach.

  12. @10 (autor: ligand17 | data: 21/05/19 | godz.: 13:35)
    Infrastruktura i oprogramowanie terminali to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Tysiące systemów, systemików, programów od jakichś lokalnych samoróbek aż po systemy zarządzania obiegiem dokumentów, ewidencyjne - to wszystko trzeba będzie przepisać albo na Linuxa, albo przenieść do WWW/chmury. A nikt tego za darmo nie zrobi.

  13. @12. (autor: Mariosti | data: 21/05/19 | godz.: 14:01)
    To jest osobna kwestia... Oczywiście krytyczna.
    To co miałem na myśli to właśnie same Systemy Operacyjne i porządna organizacja infrastruktury wokół nich.
    Samo to jest znacznie większym wyzwaniem niż wielu tutaj myśli i linux wcale tego nie ułatwia.


  14. @13 (autor: ligand17 | data: 21/05/19 | godz.: 15:50)
    99% osób zapomina, że instalacja systemu na sprzęcie to dopiero początek, prawdziwym wyznaniem jest integracja. Jeżeli nie masz integracji to nie ma sensu się zajmować instalacją nowego oprogramowania.

  15. Przecież Korea Południowa doskonale wie (autor: Mario1978 | data: 21/05/19 | godz.: 21:59)
    co znaczy być przyjacielem USA.Jedyną możliwością by przeciwdziałać szpiegowaniu przez ten wielki kraj z Ameryki Północnej jest dopracowanie swojej technologii do takiego poziomu by nie pozwalać sobie na więcej podsłuchów ze strony Stanów Zjednoczonych.Obecnie poziom zaawansowania Chin i Korei Południowej jest na takim poziomie by właśnie te dwa kraje mogły iść własną ścieżką.Korea Południowa jeszcze nie może sobie na to pozwolić ale przez 5lat powinno się to zmienić.
    Te dwa kraje już dawno tworzą system operacyjny ze środowiskiem i raczej z całą pewnością jest on oparty na open source Linux.
    Żaden kraj , który osiąga poziom zaawansowania w technologii przynajmniej na poziomie USA nie będzie chciał być szpiegowany nawet gdy Stany Zjednoczone robią to w białych rękawiczkach twierdzą , że to wszystko dla dobra ludzkości.
    Najważniejsze by się dogadywać między sobą a nie grać hipokrytę udając nieskazitelnego.
    Mnie cieszy rozwój obecny wydarzeń bo Chiny mają potencjał , który dobrze wykorzystają.
    Czekam na dostępność nowej generacji procesu produkcji u Samsunga z NanoSheet/NanoWire i zobaczymy wtedy czy Korea Południowa jednak ma swoje zdanie bo niektórzy myślą , że ten kraj jest sterowany przez USA.
    Najbardziej można się pośmiać z roli jaką odgrywa USA tutaj bo idąc na ich podwórko taki Intel z lukami w zabezpieczeniach gra rolę "nie wiedzieliśmy o tych lukach bo w fazie projektowej nie były one widoczne" a teraz ze względu na zaawansowanie technologiczne stały się one widoczne.
    Każdy rozgarnięty w temacie wie jak jest na prawdę i do czego służą te luki już wynalezione oraz te jeszcze nie wynalezione.


  16. Mario1978 (autor: pawel1207 | data: 21/05/19 | godz.: 22:05)
    normalnie pierwszy raz sie chyba z toba zgodze bo cyba pierwzy raz zauwarzylem ze napisales cos z sensem .milo by bylo gdybys taki poziom utrzymal w przyszlosci .

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.