Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 11 czerwca 2019 
    

Do iOS 13 trafi funkcja zrównoważonego ładowania baterii


Autor: Wedelek | źródło: WCCFTech | 05:14
(1)
Wykorzystywane obecnie baterie źle znoszą całkowite rozładowanie oraz naładowanie do pełna. W takich wypadkach ich żywotność spada zauważalnie szybciej niż ogniw w których stopień naładowania zawsze oscylował pomiędzy 20% a 80%. Prawda jest jednak taka, że nawet osoby które zdają sobie z tego sprawę nie dbają o właściwy stopień naładowania, bo po prostu jest to dla nich zbyt uciążliwe. Nagminnie zdarza się tak, że telefon jest podłączony do ładowarki przez całą noc, bo tak jest wygodniej. Firma Apple postanowiła coś z tym fantem zrobić, a owocem ich starań jest funkcja zoptymalizowanego ładowania baterii, która trafi do iOS 13.

Jej zadaniem jest zbieranie informacji o nawykach użytkownika i ładowanie baterii iPhone’a do zaledwie 80%. Po osiągnięciu tego wskaźnika ładowanie się zatrzyma i ruszy dopiero w momencie gdy algorytm uzna, że należy naładować ogniwo do pełna. Przykładowo podłączamy telefon o 23:00 do ładowarki i idziemy spać. iPhone naładuje się do 80%, a pozostałe 20% zostanie doładowane tuż przed naszą pobudką. Użytkownik nie odczuwa żadnej różnicy, ale ogniwo zużyło się w mniejszym stopniu.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. taaaa (autor: Wedrowiec | data: 11/06/19 | godz.: 08:52)
    https://twojepc.pl/boardPytanie172465.htm#p

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.