Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 14 czerwca 2019 
    

Tonery Canon


Autor: materiały partnera | 05:20
(1)
Wkładki do drukarki Canon, jakie dostępne są na rynku, dzielą się na te oryginalne oraz zamienniki. Które z nich warto stosować i jakie są wady oraz zalety poszczególnych rozwiązań?

Kto produkuje zamienniki?Zamienniki do drukarek Canon możemy kupić w wielu sklepach. Między innymi na www.TonerPartner.pl. Ich charakterystyczną cechą jest oczywiście cena. Zamienniki są bowiem nawet o siedemdziesiąt procent tańsze niż oryginalne tonery. Wydawałoby się zatem, że jest to wystarczający powód, aby je kupić. Jednak część użytkowników obawia się zamienników i wskazuje na ich nieznane pochodzenie. Twierdzenia, że zamienniki mają negatywny wpływ na nasze drukarki Canona, są w interesie producentów tychże urządzeń. Producenci mogą więc nieco naciągać informacje o szkodliwości zamienników. Same wkłady do drukarki Canon produkowane są przez koncerny chemiczne, które produkują tusze dla producentów drukarek, ale bez wahania sprzedają je także producentom zamienników. Czasami jest to po prostu nadmiar identycznego tuszu lub ewentualnie tuszu poprzedniej generacji, który trafia do sprzedaży jako zamiennik swojej nowszej wersji.

Zwróć uwagę na renomę producentaBardziej istotne z punktu widzenia nabywcy jest to, kto faktycznie produkuje finalny produkt. Obok dużych, znanych i działających od dłuższego czasu przedsiębiorstw, pojawia się sporo firm „garażowych”, które konkurują dzięki drastycznemu ograniczeniu kosztów. Jednak bez względu na to, jak duże jest produkujące zamiennik przedsiębiorstwo, w jego interesie nie leży oszukiwanie klientów. Działają oni bowiem w przestrzeni handlowej, gdzie muszą wykazać, że zamiennik działa tak samo dobrze, jak produkt oryginalny. Stosowanie praktyk potwierdzających tezy producentów drukarek, byłoby zatem aktem samobójczym. Z tego też powodu wiele firm decyduję się nawet wziąć na siebie odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenia drukarki.

Tańsze i droższe zamiennikiChoć zamienniki do drukarek Canon są zawsze tańsze od produktów oryginalnych, to także między nimi może dojść do znaczących różnic cenowych. Najtańsze są zwykle zamienniki regenerowane. Proces ten polega na otworzeniu zużytego pojemnika, wyczyszczeniu go, po czym napełnieniu nowym tonerem. Sam pojemnik pozostaje ten sam, jeśli był w dobrym stanie. Taki toner nie powinien nam sprawiać żadnych kłopotów. Problem pojawia się, kiedy dana firma decyduje się na napełnianie tych tonerów, które są w gorszym stanie i postanawia wymienić w nich niektóre części. W takim przypadku zamiennik jest zdecydowanie najtańszy, ale też stwarza największe zagrożenie. Jednak takich praktyk nie spotkamy raczej u uznanych producentów i jest to domena naprawdę niewielu firm zajmujących się produkcją zamienników. Aby jednak uchronić się przed zakupem niewłaściwego zamiennika, należy zwrócić uwagę na dwie cechy. Przede wszystkim kupować te zamienniki, na które producent daję nam gwarancje. Zabezpieczeniem jest też korzystanie z usług sprawdzonego sprzedawcy. Uznane sklepy internetowe nie pozwalają sobie bowiem na sprowadzanie towaru niskiej jakości.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. taaaaa (autor: ArekWp | data: 14/06/19 | godz.: 16:27)
    z zamiennikami jest tak ze każdą partię trzeba profilować - a jakoś u sprzedawcy nie widzę an jednego profilu ICC/ICM

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.