Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 2 stycznia 2003 
    

Inwestycje Samsunga


Autor: DYD | źródło: 4D / CNET | 15:14
(1)
Samsung Electronics zainwestuje 1,2 mld USD w modernizację swoich fabryk półprzewodników w Korei Południowej. Unowocześnione linie produkcyjne pozwolą koreańskiemu gigantowi na obniżkę kosztów i skuteczną rywalizację na wciąż znajdującym się w stanie zapaści rynku. Główną innowacją będzie przestawienie produkcji pamięci na 300-milimetrowe płytki krzemu. Można z nich uzyskać przeszło dwukrotnie więcej chipów niż ze stosowanych obecnie przez Samsunga płytek 200 mm. Oznacza to, że Samsung - obecnie jedyny na świecie producent pamięci notujący zyski - wierzy w poprawę sytuacji w branży.

Jak dotąd koreańska firma ostrożnie podchodziła do nowych inwestycji. Wprowadzenie identycznej technologii produkcji już w listopadzie zapowiedział jeden z najpoważniejszych rywali Samsunga - firma Infineon. Infineon wybuduje nową fabrykę wspólnie z tajwańską firmą Nanya Technologies. Zapowiedzi inwestycji Samsunga to także sygnał, że firma nie obawia się ewentualnych sankcji prawnych związanych z przyjmowaniem przez firmę pomocy rządu koreańskiego.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. a HITACHI kupuje IBM-a (autor: Jarecki | data: 3/01/03 | godz.: 23:22)
    ponowna inwazja Azjatów , niedługo będziemy pracować u Naga Suka Nabosaka ..

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.