Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 2 stycznia 2003 
    

Kieszonkowe DynaMO


Autor: DYD | źródło: Alstor | 17:38
(1)
Już w styczniu pojawią się w Alstor nowe "kieszonkowe" modele napędów MO firmy Fujitsu. Urządzenia pochodzą z "supercienkiej" linii - ich wysokość to zaledwie 17 mm, co więcej, ważą zaledwie 400 g. Wyglądają jak zewnętrzna stacja dyskietek i nie wymaga zewnętrznego źródła zasilania. Konieczna do pracy energia dostarczana jest do urządzenia za pośrednictwem kabla USB.

Urządzenia dedykowane są dla użytkowników notebooków, którzy chcą bezpiecznie przechowywać swoje dane bez względu na miejsce i warunki, w których przebywają. Ważne są dla nich również szybki dostęp do danych i możliwość ich backupu. DynaMO 640 Pocket (DMO-640PT) ma pojemność 640 MB. Wewnętrzny transfer danych sięga 2,55 MB/s, średni czas dostępu wynosi 43 ms. Zapis i odczyt danych wspomagany jest przez 2 MB bufor danych. Urządzenie łączy się z komputerem za pośrednictwem interfejsu USB 1.1. Pobór mocy podczas odczytu i zapisu to zaledwie 2,5 W.

Napędy wspierają technologię Media ID. Została ona stworzona, by w dobie Internetu uniknąć problemów związanych z wolnym przepływem danych i ograniczeniami związanymi z prawami autorskimi. Każdy 3,5" nośnik magneto-optyczny posiada swój unikalny numer ID i przyporządkowany jest do danego napędu. Urządzenie dostarczane jest wraz z kablem USB, oprogramowaniem do backupu, sterownikami i nośnikiem MO.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. niesprzedawalne badziweie (autor: RusH | data: 2/01/03 | godz.: 21:28)
    drogie i do dupy :/ u nas w firmie lezy jedna sztuka juz pol roku i sie pudelko rozpawa a nikt nie chce kupic

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.