Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 22 sierpnia 2019 
    

Krzesło gamingowe czy biurowe - co kupić dla gracza?


Autor: materiały partnera | 18:37
(1)
Wybór odpowiedniego krzesła dla gracza może nastręczyć dużo trudności. Gdy również nie wiesz, na co się zdecydować, sprawdź nasze porady!






Od kilku lat w sklepach oferujących siedziska można znaleźć nie tylko krzesła biurowe, ale również specjalne krzesła gamingowe projektowane z myślą o graczach. Doskonale sprawdzają się do gry przy komputerze, a także rekomendowane są dla osób pracujących przy komputerze, na przykład dla programistów, grafików.

Do wyboru mamy pełną gamę różnych krzeseł biurowych i gamingowych. Czy jednak tak naprawdę różnią się one pomiędzy sobą? Na co warto się zdecydować, by korzystać z komputera komfortowo? Zapraszamy do sprawdzenia!

Krzesła biurowe – stworzone do pracy przy biurku

Dla gracza można wybrać zarówno krzesło gamingowe, jak również biurowe, czyli przeznaczone do pracy przy biurku. Krzesła biurowe posiadają szersze zastosowanie – możemy zobaczyć je w wielu biurach, na stanowiskach pracy wyposażonych w komputery, a także bez nich.

W porównaniu do krzeseł gamingowych te biurowe cechują się przede wszystkim innym designem, a także nieco inną konstrukcją. Na ogół mają również niższe ceny.

Krzesła biurowe (przykładowe modele - www.centrumkrzesel.pl/krzesla-biurowe-/118/c):

  • stworzone do pracy przy biurku
  • posiadają klasyczną budowę
  • wyróżniają się stylowym designem
  • mogą posiadać wysoki zagłówek, ale większość modeli go nie ma
  • mają niskie ceny – można kupić je już w cenie 150-200 złotych
  • wykończone różnymi materiałami – tkaniny, skóry, siatki

Krzesła gamingowe – rekomendowane do gry przy komputerze

W porównaniu do krzesła biurowego krzesło gamingowe przede wszystkim przyciąga uwagę swoim wzornictwem – najczęściej ma bardziej agresywny wygląd z kolorowymi detalami.

Takie fotele posiadają także konstrukcję kubełkową – bardziej okalają sylwetkę i mają wyższe zagłówki. Dodatkowo, mogą posiadać także inne elementy poprawiające komfort gry przy komputerze, na przykład demontowane poduszki umieszczane pod głową oraz w części lędźwiowej kręgosłupa.

Krzesła gamingowe (przykładowe modele - www.centrumkrzesel.pl/fotele-gamingowe-8/261/c):

  • mają bardziej agresywny design typowy dla gadżetów komputerowych
  • posiadają konstrukcję kubełkową
  • najczęściej mają wysokie zagłówki dla podparcia głowy
  • posiadają dodatkowe elementy podpierające pod głowę i część lędźwiową kręgosłupa
  • mają wyższe ceny niż krzesła biurowe – zaczynają się od 300-400 złotych
  • przeważnie wykończone skórą ekologiczną albo siatką

Podsumowując, jeśli szukamy krzesła do gry przy komputerze, warto sprawdzić modele gamingowe – to gwarancja komfortowej rozrywki!


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Nope. (autor: Kenjiro | data: 23/08/19 | godz.: 11:15)
    Po pierwsze, konstrukcja "kubełkowa" to największa porażka dla osoby spędzającej dużo czasu przed komputerem. Niewygodne przy dłuższym siedzeniu, a dla bardziej niestandardowych osób (szersze, wyższe lub niższe) takie fotele kompletnie się nie sprawdzą.

    Po drugie materiały, "skóra ekologiczna" (czyli sztuczne tworzywo vel skaj) to najgorszy możliwy wybór, nie przepuszcza powietrza, słabo odprowadza ciepło, szybko się niszczy i ciężko konserwuje. Siatka to drugi zły wybór, bardzo szybko się brudzi, mnóstwo paprochów niemożliwych do usunięcia spod siatki doprowadzi do szału każdą osobę dbającą o czystość, a trwałość takich siatek jest na 2-3 lata maksimum.
    Najlepszym wyborem są tkaniny, które łatwo się czyści, nie trzeba konserwować i posłużą 10 lat i dłużej.
    Skóra (prawdziwa) też jest niezła, ale tu już potrzeba konserwacji co kilka miesięcy (a najlepiej co miesiąc, dwa), aby posłużyła długie lata.

    Po trzecie, sam mechanizm fotela oraz dodatki w rodzaju zagłówka i podparcia lędźwiowego są bardzo ważne, bo pozwalają dopasować fotel do własnej sylwetki, nie należy ich lekceważyć!

    Niestety porządne fotele kosztują, w cenie poniżej 1000 zł ciężko znaleźć cokolwiek wygodnego, chyba że używane.

    PS. Wysokie zagłówki w dostępnych fotelach to marketingowa bzdura, żaden z widzianych przeze mnie foteli nie ma wysokości wraz z zagłówkiem dla osób 195 cm i więcej, od biedy osoby 190 cm mogą oprzeć dolną część głowy (a nie tylko szyję) o zagłówek.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.