Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 14 października 2019 
    

AMD w grudniu udostępni RayTracing dla kart Navi?


Autor: Zbyszek | źródło: WccFTech | 06:03
(4)
Według najnowszych informacji, wraz z kolejną coroczną bardzo dużą aktualizacją swoich sterowników graficznych AMD przygotuje także niespodziankę dla nabywców kart graficznych z serii Navi. Ma być nią dodanie obsługi dla funkcji RayTracing. Ponieważ architektura RDNA pierwszej generacji nie posiada jeszcze dedykowanych jednostek przyspieszających obliczenia związane ze śledzeniem promieni, obliczenia te zostaną przerzucone na procesory strumieniowe - podobnie jak uczyniła to Nvidia udostępniając RayTracing na kartach z serii Pascal oraz Turing bez jednostek RTX. Oznacza to niestety niewielką liczbę klatek na sekundę.

Poprawa w tym względzie ma nastąpić w 2020 roku, kiedy zadebiutują karty graficzne z architekturą RDNA 2, która będzie już wyposażona w dedykowane jednostki do Ray Tracingu.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. i cyk ! Quake II RTX w (autor: leosh | data: 14/10/19 | godz.: 08:15)
  5FPS :)

 2. czyli osławione demo Noir od Cryteka (autor: Sony Vaio Zamiatajo | data: 14/10/19 | godz.: 13:53)
  to była trochę ściema,nie wiadomo nawet na jakim sprzęcie oni to uruchomili.A teraz proszę, nawet RDNA 2.0 będzie miało dedykowane jednostki RT.

 3. @2.. (autor: d3k | data: 14/10/19 | godz.: 19:38)
  Mowilem od poczatku, ze crytec sciemnia. Jedynie fanboje amd mogli w to uwierzyc. No ale glupich nie sieją.
  Crytec balansuje na krawedzi bankructwa od kilku lat wiec lapia sie kazdej okazji zeby jakos podbic popularnosc i moze przygarnac troche kasy.


 4. Jakby Ray Tracing był taki ważny to obecnie każda produkcja (autor: Mario1978 | data: 14/10/19 | godz.: 21:28)
  pojawiała by się ze wsparciem.Ale Nvidia to nie AMD , które pod tym względem steruje rynkiem.Tak , przez to , że takie firmy jak Sony czy Microsoft wybrały AMD to ten ostatni ma najwięcej do powiedzenia do wsparcia w Ray Tracing.
  Tutaj wcale nie jest najważniejsza sama wydajność ale relacja ceny do wydajności i właśnie tutaj AMD wygrywa.Teraz może nam się wydawać , że Nvidia ma przewagę ale dopiero po pojawieniu się konsol nowej generacji w 2020 roku będzie można to ocenić.AMD ma hardware potężny ale często nie wykorzystany.Nie cenią się tak jak Intel czy Nvidia bo nie mogą i po raz pierwszy zapewnią w konsolach nowej generacji tak ogromny przyrost mocy obliczeniowej samego CPU.Do tej pory właśnie konsole cierpiały z tego powodu ale to się wkrótce zmieni.Zobaczymy czy Nvidia robi wystarczające postępy by zapewnić te samego doznania wizualne co dadzą konsole na rok 2020.
  Przecież wprowadzenie tych urządzeń to będzie nowy wyścig na nowych zasadach.Są obliczenia , w których nie masz mocy obliczeniowej to nie możesz sobie na to pozwolić dlatego wszystko co stare będzie miło wspominać.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.