Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 10 stycznia 2003 
    

Logitech prezentuje Cordless Desktop Deluxe SE


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:32
(6)
Logitech Europe, oficjalnie dziś zaprezentował najnowszy zestaw składający się z bezprzewodowej, optycznej myszy oraz ergonomicznej, bezprzewodowej klawiatury w modnym czarnym kolorze. Klawiatura poza standardowymi klawiszami Windows posiada również możliwość obsługi funkcji i skrótów funkcji komputerów Macintosh.

Dodatkowo klawiaturę Cordless Desktop Deluxe SE wyposażono w klawisze funkcyjne o podwójnej funkcji. Przy użyciu odpowiedniej kombinacji przyciski funkcyjne "F" zamieniają się w skróty do najczęściej używanych aplikacji i funkcji. Dzięki nim można obsłużyć szybko pocztę elektroniczną, odtwarzanie plików audio / wideo oraz uzyskać szybki dostęp do katalogów z multimediami. Klawiatura posiada również dodatkowe trzy bloki klawiszy multimedialnych w kolorze srebrnym z odpowiednim opisem. Blok klawiszy składa się z klawiszy komunikacji (email, komunikator, kamera internetowa), multimediów (wyciszenie, regulacja głośności, uruchomienie programu do odtwarzania multimediów), poruszania się po internecie (strona startowa, wyszukiwarka). Dzięki załączonemu oprogramowaniu iTouch możliwa jest pełna konfiguracja funkcji oraz kontrola i wybór uruchamianych programów.

Zarówno mysz jak i klawiatura pracują bezprzewodowo wykorzystując do komunikacji z komputerem fale radiowe. Zarówno nadajnik jak i odbiornik wykorzystują wielokanałową, kodowaną transmisje danych. Zastosowanie wielu kodowanych kanałów komunikacji sprawia, że w jednym pomieszczeniu bezkonfliktowo może pracować do 1024 takich samych zestawów.

Mysz dołączona w zestawie jest zarówno bezprzewodowa jak i optyczna. Wyposażoną ja w trzy w pełni programowalne klawisze oraz rolkę. Jej kształt pozwala na używanie jej zarówno przez osoby prawo jak i lewo ręczne. Dzięki zastosowaniu sensora optycznego, myszka może pracować na każdej powierzchni nie zużywając przy tym w znacznym stopniu baterii. Według informacji podanych przez producenta, wymiana baterii w klawiaturze następuje po 7, a w myszy po 6 miesiącach. Zestaw Cordless Desktop Deluxe SE oferowany będzie od połowy stycznia 2002 w sugerowanej cenie brutto 359 PLN. Na produkt udzielana jest 3 letnia gwarancja producenta.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ta klawiatura (autor: lakers | data: 10/01/03 | godz.: 12:52)
  super wyglada - bo myszka nie przypadla mi wcale do gustu

 2. noi .. (autor: pachus | data: 10/01/03 | godz.: 13:02)
  szkoda ze nie ma ladowary do tego, a w klawiaturce jak w myszce nie ma akumulatorkow :(

 3. No klawiatura wyglada wysmienicie ... (autor: NimnuL-Redakcja | data: 10/01/03 | godz.: 15:38)
  chyba nawet lepiej niż moja Logitech InternetNavigator SE - choc moja nie brzydka ;)) ale myche mam znacznie ladniejsza - MoudeMan DualOptical ...
  Raczej szybko czas nie nadejdzie kiedy zmienie klawe i myche ...
  Pozdrawiam


 4. NimnuL (autor: lakers | data: 10/01/03 | godz.: 16:27)
  ja mam Logitech InternetNavigator ta biala i myche dokladnie taka jak Ty MouseMan DualOptica :-)

 5. Zawsze mnie to ciekawiło.. (autor: GregorP-Redakcja | data: 11/01/03 | godz.: 21:32)
  Po co robić bezprzewodową klawiaturę?..

  Mysz to mogę zrozumieć - targa się nią- bez
  kabelka faktycznie może być wygodniej..

  A klawiatura leży cały czas w jednym miejscu
  - podepniesz, postawisz i działa po wsze
  czasy..

  Na prawdę nie mam pojęcia..


  pozdr


 6. GregorP (autor: GULIwer | data: 12/01/03 | godz.: 02:05)
  to ty nie widzisz mojego stanowiska pracy
  Mam 19" i siedze 1,5m od monitora i jednostki kabel ledwo starcza.
  Ja mam własnie odmienne zdanie na co komu radiowa mycha przeca w CSa sie nie da grac :) i jeszcze się gdzieś zapodzieje :)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.