Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 13 stycznia 2003 
    

Dekada "Big Blue"


Autor: DYD | źródło: 4D / CNET | 12:47
W roku 2002 firma IBM już po raz dziesiąty z rzędu uzyskała w USA najwięcej nowych patentów. W ubiegłym roku IBM zarejestrował w USA aż 3288 nowych patentów, zdecydowanie wyprzedzając drugą na liście firmę Canon, autora 1893 nowych rozwiązań. W ciągu ostatnich 10 lat IBM opatentował przeszło 22 tys. nowych technologii. Znaczna część innowacji zastrzeżonych przez "Big Blue" jest związana z serwerami, komputerowymi sieciami grid, systemami automatycznego usuwania usterek i komputerami osobistymi.

"Patenty są ściśle związane z oczekiwaniami klientów oraz z tym, w kierunku jakiego sektora rynku chce iść IBM" - powiedział Ravi Armilli z zespołu badawczego IBM. "Rozwijamy technologie związane z sektorami, w których widzimy szanse rozwoju". IBM posiada kadrę 3 tys. badaczy, jednak w prace nad ubiegłorocznymi innowacjami zaangażowanych było łącznie aż 5 tys. osób. W roku 2001 na same tylko badania "Big Blue" wyłożył 5,5 mld USD. Zajmujący drugą pozycję w rankingu najbardziej odkrywczych firm sektora IT japoński Canon posiada armię 7300 badaczy i inżynierów. Kolejne pozycje w patentowym rankingu zajęły firmy NEC, Hitachi i HP.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.