Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 13 stycznia 2003 
    

Rezygnacja szefa AOL Time Warner


Autor: DYD | źródło: 4D / ZDNet | 12:58
Steve Case, prezes zarządu największego światowego koncernu medialnego - AOL Time Warner - podjął decyzję o ustąpieniu ze stanowiska. Case odejdzie ze stanowiska po majowym spotkaniu udziałowców. Pozostanie jednak w firmie na stanowisku dyrektorskim i dalej będzie współtworzyć strategię korporacyjną AOL Time Warner. Swoją decyzję Case uzasadnił troską o interesy firmy.

"Niektórzy udziałowcy wciąż łączą z moją osobą swoje rozczarowanie wynikami firmy po przeprowadzeniu fuzji" - powiedział Case w swoim komentarzu do komunikatu o rezygnacji. "Ta decyzja była dla mnie osobiście trudna, gdyż chciałbym służyć tej wspaniałej firmie jako prezes przez wiele kolejnych lat". Ustępujący prezes jest odpowiedzialny za przeprowadzenie fuzji Time Warnera z America Online. Stworzył największą firmę medialną świata, jednak po fuzji wartość akcji firmy spadła, a wyniki finansowe są słabe. Za niepowodzenia najczęściej obwinia się właśnie Case'a. Decyzja o odejściu ze stanowiska jest więc podyktowana chęcią oczyszczenia wizerunku firmy w oczach akcjonariuszy.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.