Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 14 stycznia 2003 
    

Intel obniża ceny mobilnych


Autor: DYD | źródło: 4D / ZDNet | 13:10
(1)
Nawet o 38% potaniały intelowskie procesory dla komputerów przenośnych. Najbardziej spadła cena Pentium 4-M z zegarem 2,2GHz - z 562 USD do 348 USD. Podobny procesor taktowany z częstotliwością 2GHz potaniał o 107 USD i kosztuje już tylko 241 USD. Ceny mobilnych Celeronów i niskonapięciowych Pentium III obniżono o 14 do 24%.

Obniżki cen mają zmniejszyć nieco przepaść cenową, jaka dzieli układy dla notebooków od procesorów dla sprzętu stacjonarnego. Tnąc ceny, producenci coraz częściej decydują się bowiem na sprzedaż laptopów wyposażonych "stacjonarne" procesory. Taki sprzęt oferuje dużą wydajność, nie posiada jednak zamontowanych na stałe baterii i praktycznie nie nadaje się do pracy bez stałego zasilania. Co ciekawe, w sezonie świątecznym w USA sprzedano więcej takich komputerów (nazywanych "desknote"), niż tradycyjnych laptopów.

Sprzedaż notebooków już od kilku lat rośnie szybciej, niż sprzedaż komputerów stacjonarnych. Wiele wskazuje na to, że taka tendencja nasili się w bieżącym roku - popularyzacja bezprzewodowych sieci Wi-Fi może sprawić, że ten rok będzie w branży komputerowej rokiem laptopów. To dobra informacja dla producentów - nie od dziś wiadomo, że marże na sprzęt przenośny są znacznie wyższe, niż w wypadku komputerów klasy desktop. Do popularyzacji komputerów przenośnych mają się też przyczynić premiery nowych produktów. Znajdą się wśród nich kolejne notebooki Apple oraz promowana przez Intela platforma Centrino, która dzięki zastosowaniu energooszczędnych chipów pozwoli pracować na jednym ładowaniu baterii aż 6 godzin. W pierwszej połowie roku mobilną wersję procesora Hammer wprowadzi na rynek AMD, z nową architekturą Astro wystartuje też Transmeta.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Mnie to.... (autor: vasc | data: 17/01/03 | godz.: 04:28)
    Mnie to nie interesuje, na notebooki chyba jeszcze dlugo mnie nie bedzie stać hehe

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.