Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 14 stycznia 2003 
    

Ergonomiczna "18-tka" firmy NEC/Mitsubishi


Autor: Anitka | źródło: e-mail | 15:35
(1)
Monitor NEC MultiSync LCD1860NX zaprezentowany przez firmę NEC/Mitsubishi jest kolejnym produktem z serii 18-calowych monitorów LCD tego producenta. Jest przeznaczony dla osób, które potrzebują monitora z ekranem o dużym formacie i oczekują od sprzętu możliwości podłączenia zarówno sygnału analogowego, jak i cyfrowego (umożliwia to kabel DVI-D - VGA, dołączany do monitora), dzięki rozwiązaniu Ambix. W monitorze zastosowano obudowę ErgoDesign. Pozwoliło to na zmniejszenie wymiarów monitora i uzyskanie wąskiej ramki ekranu - jej szerokość to 18,5 mm. Dzięki temu monitor dobrze sprawdza się w aplikacjach, w których ekran zestawiany jest z kilku, a nawet kilkunastu monitorów. Monitor może być obracany i odchylany w poziomie i pionie, posiada też niezależny mechanizm regulacji wysokości. Ekran można odłączyć od podstawki i zamontować na dowolnej konstrukcji zgodnej ze standardem VESA.

Optymalna rozdzielczość pracy monitora NEC MultiSync LCD1860NX to 1280 x 1024 piksele przy odświeżaniu 60 Hz. Aktywny obszar ekranu to 360 x 290 mm. Urządzenie posiada matrycę z plamką wielkości 0,28 mm, a kąt widzenia wynosi 160 stopni w pionie i w poziomie. Monitor posiada luminancję na poziomie 200 cd/m2 i kontrast 350:1. Monitor NEC MultiSync LCD 1860NX jest zgodny z międzynarodowym standardem przemysłowym sRGB, który zapewnia zachowanie barw przy wymianie obrazów pomiędzy urządzeniami zgodnymi z tą normą. Panel posiada wbudowany system 6-osiowej kontroli kolorów OmniColor, który umożliwia indywidualne ustawienie nie tylko kolorów podstawowych (czerwonego, zielonego i niebieskiego), ale także żółtego, cyanu i magenty. Dzięki temu NEC MultiSync LCD 1860NX prezentuje obraz w naturalnych barwach, co umożliwia stosowanie tego modelu w aplikacjach zarezerwowanych do niedawna dla produktów CRT, czyli np. przy projektowaniu materiałów do druku.

Innowacją zastosowaną w modelu NEC MultiSync LCD 1860NX jest funkcja NTAA, polegająca na bezdotykowym, automatycznym dopasowaniu ustawień monitora do otrzymanego sygnału. NEC MultiSync LCD 1860NX jest także wyposażony w funkcję CableComp, która eliminuje zakłócenia spowodowane długim kablem sygnałowym. Dzięki temu monitor zapewnia odpowiednią jakość obrazu, nawet w przypadku kabli dłuższych niż 100m, bez konieczności stosowania zewnętrznych wzmacniaczy sygnału.

W celu ochrony oczu użytkownika i uzyskania optymalnej jakości obrazu, monitor NEC MultiSync LCD 1860NX został wyposażony w funkcję AutoBright, która automatycznie dostosowuje jasność obrazu w zależności od aktualnie wyświetlanej zawartości. Fabrycznie, funkcja AutoBright jest wyłączona i użytkownik musi ją pierwotnie aktywować. W przypadku jasnej zawartości, jak czarny tekst na białym tle, AutoBright automatycznie redukuje luminację obrazu, a tym samym zwiększa jego kontrast i czytelność. W momencie zmiany zawartości ekranu z jasnej na ciemną, AutoBright ponownie zmienia ustawienia, dopasowując jasność obrazu do aktualnej zawartości. Podobnie jak w przypadku innych monitorów NEC/Mitsubishi, także do modelu NEC MultiSync LCD 1860NX dołączany jest program NaViSet, który umożliwia użytkownikowi dostęp do wszystkich parametrów monitora z poziomu klawiatury i myszki. Program NaViSet kompatybilny jest z Windows 2000 Professional/Server i Windows XP oraz kartą grafiki zgodną ze standardem DDC/CI. W przypadku monitorów pracujących w sieci, ich kontrola jest możliwa dzięki sieciowej wersji - NaViSet Administrator.

Monitor jest energooszczędny, maksymalne zużycie energii to 43 W, w trybie uśpionym poniżej 3W. Wszystkie ustawienia monitora są bezpośrednio dostępne na ekranie, a użytkownik może wybrać jeden z siedmiu języków wyświetlania komunikatów. NEC MultiSync LCD 1860NX spełnia wszystkie obecnie obowiązujące normy, jak TCO99, TUV Ergonimie i ISO 13406-2.

Wymiary monitora to 398 x 369 x 205 mm (szer x wys x gł). NEC MultiSync LCD 1860NX jest objęty 3-letnią gwarancją producenta na wszystkie podzespoły. Usługi serwisowe na terenie Polski są realizowane w dogodnym dla klienta systemie door-to-door. Cena monitora wynosi 3699 PLN netto.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Muszę go mieć :)) (autor: Yosarian | data: 14/01/03 | godz.: 21:54)
    Jest ładniutki no i cena już bardziej znośna jak na 18". Chociaz zadaję sobie pytanie na czym zaoszczedzili skoro taki debeściak jak MultiSync LCD1880SX (też 18") kosztuje netto 5085 zł a jego gorszy odpowiednik MultiSync LCD1850E 3770 zł netto (a Speed go skrytykował). Pytanie do którego modelu jest mu bliżej. na stronie NECa nie ma jeszcze żadnego info na jego temat może więc czeka nas jakies przegrupowanie w cenach.
    Speed a może Ty masz już info/doświadczenie na temat tego LCDka ? :)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.