Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 25 marca 2020 
    

Powaga niebezpieczeństwa sieciowego - czym jest DDoS?


Autor: materiały partnera | 05:10
(1)
Trudno zaprzeczyć prawdzie, że bezpieczeństwo komputerowe stanowi w obecnych czasach jedną z najistotniejszych dziedzin życia praktycznie każdego z nas. Wprawdzie wiele osób żyje w przekonaniu, że przestępstwo cyfrowe ich nie dotyczy, a jeśli tak, to w bardzo małym, niezauważalnym stopniu, nie wiedzą jednakże, że bardzo się mylą. Być może byłaby w tym doza słuszności, gdyby nie fakt, że zupełnie przeciwnego zdania są ci, którzy "na własnej skórze" doświadczyli ataku hakera.



Blokada usług - czym właściwie jest?



Zdecydowana większość przestępstw w świecie wirtualnym dotyczy ataków z zakresu blokady usług (DoS). Opierają się one na strategii uniemożliwienia poprawnego działania systemów komputerowych. W tym celu stosowane są rozmaite techniki, które naruszają sieć zabezpieczeń docelowej "ofiary". W konsekwencji ataku dochodzi do przeciążenia infrastruktury cyfrowej, w związku z czym atakowana ma uniemożliwione dalsze operowanie w ramach własnego systemu komputerowego. Nie jest tajemnicą, że blokada usług jest zmorą przedsiębiorców, których działalność opiera się w znacznej mierze na cyfryzacji.

Co to jest DDoS?



DDoS należy do najpopularniejszych ataków z gatunku blokady usług. Stanowią one sekwencję czynności, wskutek których dzięki przejęciu kilku komputerów jednocześnie haker jest w stanie przeprowadzić zmasowaną agresję na docelowy system. Wybrane komputery szybko stają się punktami dalszego ataku i zasypują "ofiarę" fałszywymi próbami skorzystania z usług. W wyniki takiej agresji zasoby systemu zostają wykorzystane, czego najczęstszym skutkiem jest jego zawieszenie się.

Jak ustrzec się przed atakami DDoS?



Statystyki pokazują, że osiem na dziesięć organizacji zostało choć raz zaatakowanych przez DDoS. W niemal połowie przypadków tego rodzaju agresja była wielokrotna. Jakkolwiek sam atak w porównaniu z innymi metodami hakerskimi nie wydaje się groźny, profesjonalnie zrealizowana zwielokrotniona blokada usług może dotkliwie zaszkodzić przedsiębiorstwom i instytucjom. Warto w tym miejscu zastanowić się, jak zabezpieczyć swoje systemy cyfrowe przed niekontrolowanym wykorzystaniem ich zasobów.

Jedną z najbardziej profesjonalnych usług zapobiegania atakom DDoS jest Netia DDoS Protection (z którą można się zapoznać, wchodząc na https://biznes.netia.pl/pl/srednie-i-duze-firmy/produkty/bezpieczenstwo/netia-ddos-protection). Program odznacza się solidnym systemem monitorowania ruchu sieciowego, dzięki czemu w każdej chwili jest w stanie przenikliwie filtrować wykorzystanie zasobów przez klientów i ewentualnie szybko przekierować zainfekowany ruch.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Netia bardzo źle działa - odradzam - tylko same problemy (autor: zbiggy | data: 25/03/20 | godz.: 20:50)
    Miałem i odradzam. Wiele ataków idzie bezpośrednio z sieci Netia, a dział Abuse ignoruje sprawę. Nikt tam nie pilnuje porządku. Regulamin świadczenia usługi to po stronie Netii to tylko żarty, a nie zobowiązania Netii do przestrzegania swojego regulaminu. Po 66 wysłanych skargach kończących się niczym straciłem cierpliwość, wyniosłem się z puli adresowej IP Netia gdzieś indziej i na firewallu dropuję cały ruch który przychodzi z puli adresowej Netia i do niej wychodzi.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.