Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 16 stycznia 2003 
    

Coraz więcej "cyfrówek"


Autor: DYD | źródło: 4D / Digit-Times | 13:31
W ubiegłym roku światowa sprzedaż aparatów cyfrowych osiągnęła poziom 25,6 mln sztuk, co oznacza wzrost o 37,4% w stosunku do roku 2001. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie tempo rozwoju fotografii cyfrowej nie osłabnie. Według tajwańskiej organizacji branżowej Photonics Industry and Technology Development Association (PIDA), wzrost rynku będzie w tym roku podobny jak w ubiegłym i wyniesie 35%. Oznacza to, że w roku 2003 na całym świecie może się sprzedać przeszło 34,5 mln sztuk aparatów cyfrowych.

W roku 2002 najbardziej chłonnym rynkiem była oczywiście Ameryka Północna, gdzie trafiło 35% światowego wolumenu sprzedaży. Drugie miejsce przypadło Europie (29% światowego rynku), a trzecie - Japonii (25%). Powoli słabnie trend ciągłego zwiększania rozdzielczości stosowanych w aparatach matryc, tak widoczny w roku 2001. Teraz firmy zajmujące się fotografią cyfrową zwracają uwagę także na inne parametry, jak np. skrócony czas reakcji urządzenia na wciśnięcie spustu migawki. Japońscy dostawcy zwiększają moce produkcyjne, więc rynkowi nie grozi niedobór matryc CCD, który miał miejsce w ubiegłym roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.