Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 4 maja 2001 
    

Garść informacji o NV17


Autor: Anitka | 18:00
Wraz z rozwojem wysoko zaawansowanych procesorów, NVIDIA pracuje także nad rozwiązaniami mniej kosztownymi. W chwili obecnej firma zajęta jest dopracowywaniem następcy GeForce2 MX, opartego na architekturze GeForce3, lecz kwalifikującego się do grupy cenowej poniżej 150$. Kryptonim nowego produktu to ponoć NV17. Według planów rynkowych NVIDII produkt ten będzie w pełni kompatybilny z DirectX8, tak jak zresztą GeForce3.

Firma planuje być w posiadaniu pierwszych modeli próbnych NV17 już na początku lata tego roku. Oficjalne ogłoszenie produktu, który może z powodzeniem być porównany do GeForce3, zaplanowane jest na jesieni o ile wszystko pójdzie jak trzeba. Z ceną poniżej 150$, karty graficzne oparte na NV17 mają zastępować te oparte na GeForce2 GTS oraz GeForce2 Pro. Co do rodziny kart GeForce2 MX, nie zostanie ona wycofana, lecz będzie przeznaczona na raczej tańszy rynek kart graficznych. Co do wydajności, karty oparte na NV17, mają być prawie takie same jak obecne produkty GeForce2. Ma obsługiwać więc zarówno technologię TwinView jak i pamięci SDR i DDR SDRAM. Jakkolwiek, z pełną obsługą DirectX8, NV17 będzie dużo atrakcyjniejsza od poprzedników.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.