Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 17 stycznia 2003 
    

Handheld jak komórka


Autor: DYD | źródło: 4D / BBC | 15:01
(2)
W połowie lata na rynek europejski ma trafić Sidekick, urządzenie opracowane przez amerykańską firmę Danger, które łączy w sobie cechy telefonu komórkowego i komputera naręcznego. Urządzenie, określane mianem szwajcarskiego noża wojskowego wśród handheldów, pozwala na prowadzenie rozmów telefonicznych, obsługę poczty elektronicznej, planowanie spotkań, jak również granie.

W Stanach Zjednoczonych premiera "pomocnika" odbyła się już trzy miesiące temu i jak zapewnia Danger, od tego czasu sprzedano już dziesiątki tysięcy tego urządzenia. Dostępny w USA model posiada monochromatyczny wyświetlacz o wymiarach 2,25x1,5 cala, który skrywa pod sobą niewielką, ale użyteczną klawiaturę. Cena urządzenia wynosi od 50 do 250 USD, a miesięczny koszt abonamentu to 39-59 USD. Urządzenie przeznaczone dla młodych osób, zostało przez nich bardzo dobrze przyjęte. Aż dwie trzecie jego posiadaczy to osoby z przedziału wiekowego 18-24 lat.

Sidekick zapewnia połączenie z Internetem za pomocą nowoczesnej technologii GPRS. Specjalne oprogramowanie, stworzone przez producenta, umożliwia kompresję stron WWW do około 10% ich normalnego rozmiaru, dzięki czemu strony są szybciej ładowane. "Chcieliśmy zapewnić użytkownikowi najlepszą jakość, nie wykorzystując łącz szerokopasmowych" - wyjaśnił dyrektor generalny Danger, Hank Nothhaft.

Danger prowadzi obecnie rozmowy w licznymi producentami urządzeń elektronicznych na temat licencjonowania projektu Sidekicka, chcąc pozostać firmą oprogramowującą to urządzenie. Firma planuje wprowadzić Sidekicka do Europy w lecie tego roku. Urządzenie będzie posiadało kolorowy ekran, poprawiona będzie przeglądarka Internetowa, jak również ma być dopracowany moduł telefonu komórkowego, który spotkał się w Stanach Zjednoczonych z krytyką.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. blueberry (autor: RusH | data: 17/01/03 | godz.: 19:00)
    cos mi sie wydaje ze to nie chodzi w standardzie GSM tylko w BB ktory jest popularny np w calafiorni czy innym nowym yorku

  2. Re: blueberry (autor: Radeon_rulez | data: 18/01/03 | godz.: 22:33)
    Jak wprowadzą w Europie to będzie gsm

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.