Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 10 lipca 2020 
    

Procesory Apple z obsługą Thunderbolt 4


Autor: Zbyszek | źródło: Apple | 16:19
(4)
Apple poinformowało, że własne procesory jakie zdecydowało się opracować dla komputerów Mac i laptopów MacBook, będą obsługiwać złącze Thunderbolt 4. Firma wydała bardzo krótkie oświadczenie, w którym możemy przeczytać "Przez ponad 10 lat Apple współpracowało z Intelem przy projektowaniu i rozwijaniu Thunderbolt, a dziś nasi klienci cieszą się jego szybkością i elastycznością, jaką Thunderbolt zapewnia każdemu komputerowi Mac. Pozostajemy zaangażowani w przyszłość Thunderbolt, a komputery Mac z procesorami Apple będą obsługiwać ten interfejs."

Informacja jest odpowiedzą na wątpliwości jakie powstały po tym, jak Apple ogłosiło rezygnację z procesorów Intela, a Intel ogłosił wprowadzenie czwartej generacji Thunderbolta. Jak widać, wszystko jest w porządku, i zlącza Thunderbolt nie znikną z przyszłych generacji komputerów Apple.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Procesory Apple (autor: Conan Barbarian | data: 10/07/20 | godz.: 16:30)
  Jeszcze te MacBooki mogę zrozumieć, ale wywalenie x86 z Mac-ów to już niebezpieczne jest (dla Apple). Przecież Ryzeny niebawem przeskoczą te cudeńka tak bardzo, że jedyny słuszny komputer osobisty to będzie AMD PC.

 2. Przekaz Apple jest jasny (autor: Kenjiro | data: 10/07/20 | godz.: 17:44)
  TB będzie, z tym że nigdzie nie napisali, że będzie to TB 4. A TB 4 nie będzie bo ten wymaga Intel VT-d, czego z oczywistych względów na procesorach ARM się nie uświadczy.

 3. 1>> (autor: Mario1978 | data: 10/07/20 | godz.: 19:46)
  Nie rozumiesz potencjału litografii 5nm EUV od TSMC.Co z tego , że AMD ma porządny produkt jak sobie średnio szybko rozwija go.Jakby w przyszłym roku tak w pierwszej połowie wydali już układy oparte na litografii 5nm to byłoby super no i Apple by to zauważyło.Obecne działania Apple pokazują , że Intel nie ma nic u siebie a AMD nie śpieszy się z wydaniem produktów w najnowszej litografii 5nm.Jednak AMD zrobiło coś ważniejszego.Oni pomijają podstawowe 5nm EUV i przechodzą od razu na 5nm EUV Plus.Ta litografia ma ruszyć dopiero pod koniec tego roku albo na początku 2021 roku więc najwcześniej można liczyć na produkty na początku 2022 roku.
  Apple i tak na początek uderzy tam gdzie może się wyróżnić i będą używać CPU o 12 wątkach ale pod koniec 2021 roku lub na początku 2022 roku mają mieć CPU z 24 wątkami.Oni w pełni wykorzystają atuty nowej litografii łącząc jest ze swoim wspaniałym projektem.Jeżeli Microsoft nie zadba o to by jego Windows sprawniej wykorzystywał obecny hardware to będzie mieli w bliskiej przyszłości problem bo konkurencja nie śpi.
  Nawet po za USA wiele się dzieje a dla konsumenta zbliżają się ciekawe czasy.


 4. @Zbyszek (autor: Qjanusz | data: 10/07/20 | godz.: 22:31)
  Thunderbolt a i owszem, skoro wersja 3cia jest wolna od opłat licencyjnych i będzie częścią USB4, ale Apple nie wskazał wprost że chodzi o wersję 4rtą Thunderbolta.

  Źródełko:
  https://www.theverge.com/...arm-macs-support-usb-c


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.