Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 18 września 2020 
    

Microsoft dołącza do grona firm, które 1 stycznia uśmiercą Flasha


Autor: Wedelek | 11:01
Już od kilku miesięcy wiemy, że wraz z końcem roku Adobe zakończy wsparcie techniczne dla Flasha. To z kolei oznacza brak jakichkolwiek poprawek bezpieczeństwa i de facto śmierć tej technologii. Równo dzień później, czyli 1 stycznia 2021 roku z Flashem pożegnają się w zasadzie wszystkie liczące się w branży IT firmy na czele z Apple, Adobe, Facebookiem, Google i Mozillą. W gronie gigantów, brakowało do niedawna w zasadzie jedynie Microsoftu, który długo ociągał się z decyzją o porzuceniu Flasha. W końcu jednak otrzymaliśmy oficjalne stanowisko, z którego dowiadujemy się, że Flash Player zostanie wyłączony 1 stycznia przyszłego roku, a pierwszą przeglądarką, która będzie go pozbawiona stanie się Microsoft Edge v88.

Jednocześnie padło zapewnienie, że na potrzeby klientów biznesowych Microsoft przygotuje specjalne wtyczki dedykowane dla przeglądarek Edge i Internet Explorer 11, które pozwolą na uruchomienie zawartości stworzonej we Flashu. Gigant z Redmond zaznacza przy tym, że nie będzie w żaden sposób świadczył pomocy technicznej dla swoich wtyczek, a wynikające z ich wykorzystania problemy związane z bezpieczeństwem będziemy musieli rozwiązywać na własną rękę.

Jednocześnie klienci biznesowi będą też mogli skorzystać z usług firmy HARMAN, która ma świadczyć usługi pozwalające na dostęp do zawartości zaprojektowanej we Flashu po uśmierceniu tej technologii.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.