Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Środa 30 września 2020 
    

Jaki firewall dla małej firmy wybrać?


Autor: materiały partnera | 13:07
Firewall to jeden z najpopularniejszych i zarazem najskuteczniejszych sposobów na to, aby zabezpieczyć sieć oraz poszczególne komputery przed niepowołanym dostępem. Rozwiązanie to może mieć formę oprogramowania lub specjalnego sprzętu. Problem w tym, że wielu użytkowników nie tylko korzysta z byle jakich rozwiązań, co obniża poziom bezpieczeństwa, ale dodatkowo nie potrafi ich prawidłowo skonfigurować.

O ile w przypadku użytkowników domowych źle ustawiony firewall można traktować jako drobne niedopatrzenie, to jeżeli chodzi o firmy - które w dzisiejszych czasach przetwarzają cenne dane - takie błędy nie powinny mieć miejsca. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze firewalla dla biznesu i gdzie można znaleźć nowoczesne rozwiązania w przystępnych cenach.

Jak działa firewall?

Zapora sieciowa (polski odpowiednik określenia firewall) ma za zadanie zablokować wszelkie próby nieautoryzowanego dostępu. Dzięki temu można uniknąć ryzyka, że cenne dane zostaną wykradzione. Podstawowym zadaniem każdego firewalla jest filtrowanie wszystkich połączeń (zarówno tych wychodzących, jak i wchodzących). Jeżeli program uzna jakieś połączenie za niebezpieczne, uniemożliwi korzystającemu z niego użytkownikowi dostęp do danych. Istnieje kilka technik, które stosuje się w ramach takich zabezpieczeń. Najczęściej są to filtrowanie pakietów, stosowanie haseł bezpieczeństwa, certyfikaty oraz zabezpieczanie portów.

Rozwiązania marki Fortinet

Chociaż można samemu skonfigurować firewall (zarówno aplikację, jak i komputer, którego zadaniem będzie nieustanna ochrona sprzętowa), to łatwo przy tym popełnić błąd, szczególnie jeżeli ktoś nie zajmuje się takimi rzeczami na co dzień. Z drugiej strony nawet doświadczeni specjaliści od bezpieczeństwa nie zawsze mogą usunąć wszystkie niebezpieczne elementy i prawidło skonfigurować program. Dlatego też warto postawić na sprawdzone rozwiązania, którym zaufały największe firmy z całego świata. Jedną z nich jest Fortinet. Ten producent systemów zapewniających bezpieczeństwo swoją ofertę kieruje przede wszystkim do firm. Wybierając jedno z rozwiązań marki Fortinet, możesz nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo całej firmowej sieci, ale też obniżyć koszty operacyjne. Jednym z najlepszych rozwiązań opracowanych przez Fortinet jest UTM. Pod tym skrótem kryje się system Unified Threat Management, czyli akcelerowany sprzętowo program, którego zadaniem jest zarządzanie zagrożeniami. Aplikacja wyposażona jest nie tylko w firewall i program antywirusowy, ale ma również zabezpieczenia chroniące przed spamem (niechcianą pocztą), programami szpiegującymi i wiele innych przydatnych modułów. Takie ujednolicenie zabezpieczeń pozwala uniknąć konfliktów, które czasami występują w przypadku, gdy stosuje się kilka różnych programów. Dla osób, które nie chcą ponosić kosztów związanych ze wdrożeniem i bieżącą obsługą systemów zwiększających bezpieczeństwo największą zaletą UTM od Fortinet będzie to, że system jest prosty w obsłudze. Wyposażono go w specjalny moduł, który ułatwia przygotowywanie raportów oraz pozwala na bieżąco monitorować wszelkie nieprawidłowości, jakie mają miejsce w zabezpieczonej sieci. Program oferowany jest w ramach subskrypcji, dzięki czemu klient nie musi się przejmować, że za kilka miesięcy (lub nawet tygodni, szczególnie że nowe zagrożenia pojawiają się praktycznie każdego dnia) straci ochronę. 

Dlaczego warto korzystać z platformy Unified Threat Management?

Stały dostęp do aktualizacji, roczna gwarancja sprzętowa i błyskawiczne wsparcie w postaci pomocy technicznej to oczywiście niejedyne zalety, jakie wiążą się ze wdrożeniem platformy UTM. Przede wszystkim ta rozbudowana zapora sieciowa pozwala obniżyć koszty związane ze stosowaniem innych zabezpieczeń, a przy okazji upraszcza dbanie o bezpieczeństwo. Każdy sprzęt typu UTM ma własny system operacyjny, który zwiększa bezpieczeństwo użytkowników. Nawet te osoby, które nigdy nie konfigurowały zapory firewall lub nowoczesnego programu antywirusowego nie będą miały problemu ze skutecznym zabezpieczeniem sieci. Gdyby jednak wystąpiły jakiekolwiek trudności, pomoc techniczna szybko udzieli wsparcia, aby użytkownik nie musiał się martwić atakami hakerów, kradzieżą danych i wieloma innymi niechcianymi zdarzeniami, na które w dzisiejszych narażone są firmy.

Profesjonalne rozwiązania informatyczne

Wielu przedsiębiorców wychodzi z błędnego założenia, że nowoczesny sprzęt typu UTM, licencje na profesjonalne zapory sieciowe i inne rozwiązania, które zwiększą bezpieczeństwo firmy, muszą być drogie. Wystarczy jednak sprawdzić ofertę Thomas-It.pl, aby zyskać dostęp do takich technologii bez potrzeby wydawania dużych pieniędzy. Na stronie tego dostawcy można znaleźć również inne sprzęty (między innymi UPS podtrzymujące zasilanie urządzeń), z których powinny korzystać wszystkie firmy ceniące sobie bezpieczeństwo i niezawodność.Źródło zdjęcia: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.