Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Piątek 24 stycznia 2003 
    

Logitech Dual Optical i Internet Navigator SE


Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:31
(28)
Myszka i klawiatura Logitecha tym razem w wydaniu własnej, ciekawej i wnikliwej recenzji towarzysza NimnuLa, który poświęcił swój cenny czas na przygotowanie artykułu. Dziękujemy i zapraszamy zainteresowanych do lektury, jednocześnie prosząc o kolejne opinie:
Już od pewnego czasu mam przyjemność bycia niewątpliwie szczęśliwym użytkownikiem dwóch produktów Logitecha - myszy optycznej oraz klawiatury. Myszkę kupiłem jako pierwszą. Wcześniej miałem jeszcze dwie myszki - z każdym kolejnym modelem coraz bardziej zaawansowane: Videal - prosta, ale wygodna 3-przyciskowa myszka w bardzo sympatycznym kształcie "jajka", dostarczona z moim pierwszym PC ... pożyła 2 lata poczym zdechła. Kolejnym produktem był wyrób firmy A4Tech - model www11 - 4-przyciskowa z 2. scrollami - ergonomiczna i praktyczna ... no i ostatni zakup Logitech Dual Optical MouseMan - chyba na razie moje najlepiej ulokowane pieniądze w skarbonkę jakim niewątpliwie jest PC ;) Przy tej myszce dawne określenie myszki "stoło-kulotoczny wskaźnik położenia celu" traci na znaczeniu ;)

Na klawiaturę przyszedł czas niedawno - historia tutaj sięga jednak 3 modeli klawiatur: pierwsza klasyczna klawiatura Chicony, służyła dopóki nie sprzedałem starego komputera - ponad 3 lata. Później zakupiłem niestety klawiaturę Acer ("ergonomiczna", z podkładką, USB ... ) Zamęczyłem ją bardzo szybko, ale czego można było się spodziewać po produkcie za 30zł ... po tym kupiłem klawiaturę multimedialną Samsung. Przyjemna, ale to nie było jeszcze to czego oczekiwałbym od klawiatury. Z tych trzech jednak klasyczną Chicony wspominam najlepiej. Kilka miesięcy temu postanowiłem się szarpnąć za coś ponadprzeciętnego ... i tak oto piszę teraz z Logitech Internet Navigator SE. Tyle tytułem wstępu... przejdę do rzeczy.


Gryzoń

Ogólne informacje:
 • Myszka przewodowa, podłączana do komputera poprzez port USB 1.1 lub poprzez dostarczoną w komplecie przejściówkę na PS/2.
 • 3 przyciski i 1 rolka (służąca również jako przycisk)
 • 2 sensory optyczne o rozdzielczości 800dpi
 • 5 lat gwarancji
W pudełku (nie da się ukryć, bardzo ładnym ;) znajdują się : CD ROM ze sterownikami i oprogramowaniem pod wszystkie systemu Microsoftu oraz systemy Mac (co jest rzadkością), wspomniana przejściówka USB->PC/2 oraz instrukcja obsługi, krótka lecz również w języku polskim.

Mycha jest bardzo estetyczna, wykonana jest z najwyższej jakości materiałów oraz z dużą dbałością o szczegóły - ale to standard jeśli chodzi Logitech. Do produkcji użyto także gumowych elementów - oczywiście rolka jest ogumowana a także "podłoże" pod kciuk oraz mały palec wykonana jest z gumy co powoduje przyjemne doznania w użytkowaniu i nie powoduje ześlizgiwanie się dłoni nawet gdy jest spocona. Ułożenie przycisków jest na tyle wygodne, że kładąc dłoń intuicyjnie palce przypadają na przyciskach - co ciekawe 3. przycisk mimo nietypowego ułożenia tuż przy dolnej krawędzi myszki jest bardzo łatwy w użyciu.Produkt jest niezwykle wygodny, w dłoni leży bardzo naturalnie nie powodując najmniejszego nawet zmęczenia po wielogodzinnej zabawie czy to w programach graficznych czy grach FPP, RTS etc. Dobrze leży zarówno w kobiecej dłoni (sprawdzone na mojej lubej ;) jak i męskich grabach (sprawdzone na mnie ;). Należy mieć jednak na uwadze, że myszka ta nadaje się do trzymania tylko w prawej dłoni. Dla osób leworęcznych myszka stanie się bezużyteczna. Szkoda, że nie oferowane są modele dla mańkutów - mimo, że jest to zdecydowana mniejszość użytkowników to tak szanowana firma jaką jest Logitech mogłaby sobie pozwolić na wyprodukowanie niewielkiej serii takich produktów - byłby to ciekawy krok w kierunku klienta.

Dwa sensory gwarantują niezwykła precyzje w programach graficznych - wcześniejsze mychy kulkowe nie pozwalały na taką precyzje - w 3D Studio MAX i Photoshopie jest to nieocenione jak dla mnie. W grach w zasadzie bez zmian jeśli chodzi o precyzje - moim zdaniem myszki kulkowe na tym polu w zupełności dobrze się sprawdzają.

"Szczurek" działa poprawnie na różnych rodzajach podłoża. Nie zaobserwowałem problemów podczas użytkowania zarówno na podłożach o nagłych zmianach koloru (niebieska podkładka w białe "ciapki") przeźroczyste podłoże jakim jest pleksi także nie stanowi problemów. Dwa sensory optyczne wspomagają się wzajemnie i gdy jeden gubi informacje o podłożu, informacje odczytywane są z drugiego.

Mysz działa poprawnie podniesiona nawet na wysokość 5mm nad podłoże !

Oprogramowanie dostarczone do produktu pozwala w łatwy sposób skonfigurować przyciski i rolkę. Każdy przycisk jest programowalny, do rolki domyślnie przypisany jest firmowany przez Logitecha Web Wheel - po jej naciśnięciu na ekranie pokazuje się okrągłe menu pozwalające przypisać 5 adresów internetowych, oraz 5 funkcji przypisanych na stałe : Ulubione, odświeżenie, wstecz, stop oraz pomoc.

Ogólnie jest to przydatne, choć menu czasem działa nieco opornie - włącza się czasem z kilkusekundowym opóźnieniem. Gdyby go zabrakło tragedia by się nie stała. Ja korzystam tylko z szybkiego dostępu do stron www, z reszty nie korzystam.

Działanie myszki w grach. Tutaj się nieco zawiodłem. Zarówno rolka jak i przycisk prawy i lewy we wszystkich grach w jakie miałem okazje pograć, rozpoznawane są bez problemu, jednak do trzeciego przycisku oraz do przycisku (nie zawsze) pod rolką - w żadnej grze nie udało mi się przypisać do nich funkcji, a szkoda, bo szczególnie 3. przycisk w FPP jako przeładowanie przydaje się jak znalazł. Przycisk pod rolką jest nierozpoznawalny w żadnej grze a trzeci przycisk w niewielkiej części (UT2003, Quake III, Ghost Recon, RTCW, NOLF2) rozpoznawany jest dopiero po wyłączeniu sterownika myszki. Niestety w Quake II, AvP2, JK2, Hitman 2, HL, Project IGI, nie pomaga nawet ten "trick".

Podczas użytkowania myszki zauważyłem jeszcze jedną przypadłość. Jaśniejsza część gryzonia miejscami nieco zmatowiała od potu dłoni. Widać to dobrze patrząc pod światło gdzie w miejscach gdzie dłoń dobrze przylega do myszki są matowe "placki" Kolor wciąż jest srebrny, ale matowy. Nie jest to może jakaś poważna wada, może po prostu ja się kwasem pocę (vide Alien ?:) no ale pozostawia pewien niesmak...

Podsumowanie

"Jestem na TAK":
 • Niezwykle wygodna myszka, bardzo precyzyjna i nieczuła na rodzaj podłoża.
 • Estetycznie wykonana z wysokiej jakości materiałów.
 • Przyciski pracują stosunkowo cicho a do ich naciśnięcia potrzeba na tyle dużo siły żeby samo położenie palców na nich ich nie wciskało a jednocześnie na tyle mało aby nie zmęczyć palców po 10h sesji zabijania przeciwników ;) Rolka natomiast ma cichy i odpowiedni przeskok.
 • Oprogramowanie praktyczne, choć można się bez niego obejść.
 • Łatwo konfigurowalne przyciski.
 • Przewód miękki, nie przeszkadza w użytkowaniu.
 • Bezproblemowe rozpoznanie urządzenia zaraz po podłączeniu do komputera przez Windows 2000 Prof.
 • 5 lat gwarancji.
"Jestem na NIE"
 • Problemy ze skonfigurowaniem dodatkowych przycisków w niektórych grach.
 • Czasami ślimaczące się menu Web Wheel.
 • Małe zmatowienie obudowy mychy.
 • Cena około 190zł to sporo jak za myszkę, choć biorąc pod uwagę, że jest to produkt na wiele lat gwarantujący najwyższy poziom komfortu jest to cena do zaakceptowania.
 • Tylko dla praworęcznych.
Deska z klawiszami, czyli Keyboard ;-)

Ogólne informacje:
 • Klawiatura Logitech Internet Navigator występuje w dwóch odmianach - zwykłej - biała klawiatura z niebieską podkładką pod dłonie oraz SE - czarny kolor (oczywiście droższa).
 • Jest to klawiatura przewodowa podłączana do komputera przy użyciu portu USB 1.1
 • 5 lat gwarancji.
 • 1 rolka i wiele przycisków - o tym za chwile ;)
W pudełku oczywiście znajdował się gość honorowy w postaci opisywanej klawiatury, CD ROM z oprogramowaniem i sterownikami, standardowa instrukcja obsługi podobnie jak w komplecie z myszką - również w naszym języku. Co ciekawe - zdjęcie na pudełku obrazowało klawiaturę z małym Enterem natomiast na szczęście klawiatura ma Enter klasyczny - duży.Układ klawiszy jest standardowy, więc po przesiadce z wcześniejszej klawiatury nie musiałem się przyzwyczajać do nowego układu klawiszy. Klawiatura jest cicha - znacznie cichsza niż wcześniejszy Samsung a skok klawiszy jest bardzo przyjemny, dobrze wyczuwalny, ale nie za sztywny.

Klawiszy dodatkowych jest sporo ... posortowane są one w 4 sekcje. Zaczynając od lewej:

Rolka, przycisk Go, otwierający małe okno gdzie wystarczy wpisać adres strony www którą chce się otworzyć oraz przycisk Wstecz. Z tego panelu korzystam najczęściej podczas przeglądania www. Rolka świetnie współpracuje z rolką myszki, wspomagając ją nieco. Pod rolką znajduje się przycisk wywołujący menu gdzie możemy przypisać inne funkcje rolce jak: Zoom, przełączanie aplikacji, głośność itd. W sumie dla mnie nieprzydatne, ale może ktoś skorzysta - ja wykorzystuje tylko jako przewijanie w pionie.

Kolejna sekcja przycisków służy do komunikacji: E-mail, SMS, Webcam - przyciski te są w pełni programowalne i można przypisać im dowolną czynność. W sekcji tej znajduje się także przycisk F-Lock pozwalający przełączać się między klawiszami funkcyjnymi.

Kolejny "panel" jest multimedialny - do nawigacji po odtwarzaczach, zawiera w sobie przyciski : Play/Pause, Stop, FF, REW, regulacje głośności (w postaci kółka), wyciszenie oraz przycisk wyboru obsługiwanej aplikacji. Panel ten pozwala na nawigacje takimi programami jak: Windows CD Player ,Windows Media Player, Plus Pack Deluxe CD player , MusicMatch od wersji 4, RealJukeBox, RealOne Player , RealAudio wersje 7 i 8, Creative PlayCenter wersje 1.5, 2.x , WinAmp 2.x/3.x , Sonique 1.9 i 2.0, LiquidPlayer 5.3, CineMaster DVD Player, MediaMatics DVD Player , Toshiba SDMI202 , Sony PowerDVD , Intervideo WinDVD 2.1 , DVD Express , Quick Time 3.x.

Przyciski cicho i gładko się naciska jednak kółko do regulacji głośności jest nieco nieprecyzyjne (zbyt łatwo się kręci - nie czuć skoków) i moim zdaniem przyciski byłyby bardziej praktyczne w tym miejscu - przyciski są z tego co się orientuje w zwykłej wersji Internet Navigator.

Kolejna sekcja przycisków dotyczy już Internetu : Search, Shopping, Favorities i MyHome. Na szczęście i te przyciski da się definiować na własny sposób, w przeciwnym razie byłyby dla mnie bezużyteczne.

Wcześniej wspominałem o przycisku F-Lock ... po jego naciśnięciu wszystkie klawisze funkcyjne począwszy od F1 a na F12 skończywszy zmieniają swoje funkcje w takie jak: Nowy (otwiera nowy dokument lub stronę www), cofnij, przywróć, wyślij e-mail, drukuj, zapisz itd. Oczywiście i te przyciski można definiować na własny sposób.

Oprogramowanie dostarczone do klawiatury to iTouch pozwalający w bardzo prostu sposób przypisać dowolnym przyciskom funkcje jaką dusza zapragnie. Do oprogramowania klawiatury nie mam prawie żadnych uwag - działa i wygląda tak jak powinno. Zauważyłem jednak, że przycisk wysłania wiadomości, przesłania dalej oraz odpowiedzi na nią nie działa z The Bat. Natomiast z Outlock Express działą bez problemów. Może w nowszych wersjach oprogramowania ta niedogodność zostanie usunięta.

Dość o przyciskach. Przejdę do wrażeń wizualnych. Klawiatura wygląda ślicznie. Ma opływowe kształty, srebrne wstawki i przyciski wyglądają gustownie i estetycznie. Wykonanie samej klawiatury jest na 6+, nic nie skrzypi, plastik najwyższej jakości, łatwy do czyszczenia a czyścić jest co, bo kolor czarny sprawia, że brudzi się niesamowicie. W zasadzie siadanie do pisania zaraz po jedzeniu bez uprzedniego umycia rąk nie ma sensu bo pozostawimy tłuste plamy. Widać też każdy pyłek kurzu - jednak taka już jest cena za nietypowy i bądź co bądź odjazdowy wygląd.

Zanieczyszczenia pod klawiszami łatwo się czyści - nie ma pod nimi bezpośredniego dostępu do elektroniki - pod spodem jest plastik więc utrzymanie klawiatury w czystości nie sprawia najmniejszych problemów.

Napisy na klawiszach są zabezpieczone dodatkową warstwą farby, wiec raczej o ich starciu mowy być nie może.

Co się dodatkowo rzuca w oczy? Grubość klawiatury - a jest ona imponująco małą - po zamknięciu nóżek klawiatura ma grubość zaledwie niecałych 2 cm w najgrubszym miejscu co powoduje, że wygląda ona jak cienka książka, nie powoduje to nadal zmniejszenia komfortu w pisaniu.

Podkładka pod łapki - ładnie wyprofilowana, wygodna, choć za te pieniądze sam plastik mógłby być zastąpiony choćby cienkim pokryciem gumą tego elementu ...

Niezwykle miło mnie zaskoczył jeden element ... pierwszy raz spotkałem się z czymś takim ... a mianowicie zaraz nad klawiszami "strzałek" znajduje się nalepka z następującym napisem "WARNING: Some experts believe that the use of any keyboard may cause serious injury. Consult statements on the back of the keyboard".

Czyli ostrzeżenie, że używanie klawiatur może powodować uszczerbki na zdrowiu i aby przeczytać notke na spodzie klawiatury. Odwracam klawiaturę i co widzę ? Kilkanaście uwag, ćwiczeń w jaki sposób podczas zmęczenia rąk spowodować zmniejszenie ewentualnego bólu oraz strona z większymi informacjami www.logitech.com/comfort. Co prawda wszystko w języku angielskim jednak ogromne brawa dla Logitecha za umieszczenie takich informacji - widać, że firma dba o klienta ...

Na koniec dodam jeszcze że centralnie umieszczone są 4 jasnozielone diody sygnalizujące o stanie klawiatury - a mianowicie czy przyciski F-Lock, CapsLock, NumLock, ScrollLock są wciśnięte czy nie. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest też wyświetlanie informacji na ekranie - po przyciśnięciu np. przycisku E-mail na ekranie pojawia się napis "The Bat" itd.. Małe ale cieszy.

Podsumowanie

Klawiatura moim zdaniem ma same plusy. Bardzo wygodna, estetyczna, znakomicie wykonana, bardzo dobre oprogramowanie, funkcjonalna ... Jedynymi niedogodnościami - bo trudno to nazwać minusem, jest łatwe brudzenie się klawiatury, ale to wynika z jej koloru oraz niezbyt precyzyjne kółko regulacji głośności - choć możliwe, że to przypadłość tylko tego egzemplarza. Cena podobnie jak myszki - oscyluje w okolicy 190zł.

Podsumowanie podsumowania ;)

Oba produkty świetnie się uzupełniają tworząc zestaw na styl bezprzewodowego zestawu Logitech Cordless Desktop Optical Black. Moim zdaniem świetnie ulokowane pieniądze na wiele lat. Myszke zakupiłem w sklepie www.sklepwgk.pl a klawiature w www.apollo.net.pl. Do dostania także w innych lokacjach.

Autor: NimnuL

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ;-)) moja pierwsza opublikowana recka ... (autor: NimnuL-Redakcja | data: 24/01/03 | godz.: 14:45)
  jestem dumny ;))
  pozdrawiam


 2. Brawo NimnuL (autor: misiek | data: 24/01/03 | godz.: 15:14)
  brawo:)

 3. Nimnul !!! Nimnul !!! Nimnul!!!! (autor: dida | data: 24/01/03 | godz.: 15:23)
  Gratulacje za pierwsza publikacje!!!
  Swoja droga sam zastanawiam sie nat ta klawka. Tylko po glowie chodzi mi z drugiej strony taka bez kabelka ale rozsadnie myslac to tak po prawdzie to no nie wiem czy jest sens bezprzewodowki jak i ytak niegdzie sie z nia nai ruszam


 4. fajnie, ale... (autor: xmac | data: 24/01/03 | godz.: 15:29)
  moglo byc troche bardziej 'oficjalnie'. chodzi mi o bardziej formalne slownictwo

 5. gratuluje !!! (autor: A.l.e.X | data: 24/01/03 | godz.: 15:36)
  Gratuluje pierwszej opublikowanej recenzji !!
  Co do produktu to sam jestem posiadaczem takiej samej klawiturki i jest rewelacyjna, guziczek glosnosci sie nie blokuje wiec to pewnie malutka wada twego modelu. Co do myszki to dual byl najlepszy teraz mam MX700 i jest bezkonkurencyjna [opytczna + bezprzewodowa] (szybkosci,dokladosc i do tego ladowarka oraz super wygoda pracy) Polecam


 6. brawo (autor: XepeR | data: 24/01/03 | godz.: 15:38)
  recka przednia, hmm... swietna ta klawiatura, ja narazie mam taka za 20zl Tracera :)) A co do myszki to i tak wole moja Logitech MX500 ;)

 7. jesli bedzie wiecej (autor: XepeR | data: 24/01/03 | godz.: 15:46)
  recenzji czytelnikow to moze by tak umiescic do nich linki po prawej stronie strony gl. ?? np. pod reckami ''oficjalnymi''. Inaczej zagubia sie w tych newsach a szkoda bo pomysl znakomity

 8. Towarzyszu Nimnul, (autor: sebtar | data: 24/01/03 | godz.: 16:25)
  tak trzymać!
  Z partyjnym pozdrowieniem

  St. politruk sebtar


 9. No no (autor: Druzil | data: 24/01/03 | godz.: 16:48)
  Calkiem niezle ci to wyszlo.

 10. Zbiorczo ;) (autor: NimnuL-Redakcja | data: 24/01/03 | godz.: 16:50)
  misiek, dida, xmac, A.l.e.X, XepeR (x2) sebtar - dziekuje serdecznie za uznanie ;)
  Ogólnie troche sie spieszyłem z pisaniem, ale jestem zadowolony - teraz dopiero przeczytalem to w calosci - przed wyslaniem do DYDa nie czytalem - zaufalem bierzącemu mysleniu ;)

  dida - Logitech Cordless Desktop Navigator - o ten model chodzi ? no 370zł to sporo ... w moim wypadku sens mialoby jedynie kupienie bezprzewodowej myszki ... klawiatury bym nie kupil w tym ukladzie co mam teraz bo jest ona na stale w polce wysuwanej ... a kabel mam małym trickiem zwijany, wiec nie przeszkadza ;)

  xmac - jak juz wspomnialem - troche sie spieszyłem ... ale mozesz opdac jakis przyklad bardziej oficjalnego słownictwa ?

  A.l.e.X - u mnie sie nie blokuje przycisk głośnosci - doczytaj - chodzi o zbyt lekko kręcące się pokrętło głośnosci przez co czasem bez wyczucia sie nim zakręci zbyt szybko - choc i tak prawie w ogole z tego nie kozystam - mam potencjometr przy glosnikach (FPS 1600)

  XepeR - no .. pomysl dobry .... w sumie to coś na zasadzie multitestu z CHIPa ... testowane przez uzytkownikó ... tylko najlepej robic to jakis czas po zakupie produktu, zeby ochlonac - pamietacie moja "recke" Muse XL ? :)

  sebtar - czerwony bracie ;) dziekuje za pozdrowienia ....

  pozdrawiam i ciesze sie, ze sie podobalo .


 11. Uuuu offline i przegapilem Druzila ;) (autor: NimnuL-Redakcja | data: 24/01/03 | godz.: 16:50)
  i Tobie dziekuje ;)
  pozdrawiam


 12. No, piszesz dobrą recenzję... (autor: silver | data: 24/01/03 | godz.: 17:11)
  ...ale nie pisz cały czas o tym pocie, o tym że rece ci się pocą, że przez to ślady są na myszce... dlatego, że niektórzy jedzą czytając... i jeszcze czasem używasz zbyt krótkich zdanek, czasem miałem wrażenie, że piszesz alfabetem morsa...
  Spoko recenzja.
  :)


 13. no nieźle, nieźle ... (autor: Yosarian | data: 24/01/03 | godz.: 18:05)
  tak trzymać, brawo :)

 14. Ja także gratuluję !!! (autor: Umek | data: 24/01/03 | godz.: 18:31)
  PS: Wiedziałem, że to kiedyś nastąpi ;)))))

 15. Sprostowanie (autor: A.l.e.X | data: 24/01/03 | godz.: 19:08)
  NimnuL sorry :-))) To moje dziwne napisanie o blokowaniu to byl zbieg okolicznosci :-))) bo rozmawialem jednoczesnie o blokowaniu z znajomym jak czytalismy twoja recenzje i tak zostalo :-))) sorry doczytalem doczytalem. Z zawodu jestem projektantem wiec musze miec dobre manipulatory (myszka) a pozatym lubie bardzo ladne rzeczy wiec kazda recenzja takiego typu jest przezemnie wnikliwe czytana
  Mam nadziej ze rozumiesz - dzisaj byl naprawde zakrecony dzien :-)))
  Pozdrawiam i czekam na kolejne !!!


 16. MX700 czy 500 (autor: Bryndek | data: 24/01/03 | godz.: 19:29)
  No ja chce kupić sobie tą klawiaturę i myszkę MX700, zastanawiam sie czy MX700 to dobry wybór...

 17. moim zdaniem myszka jest do... (autor: TANKiler | data: 24/01/03 | godz.: 21:59)
  Mam taki sam zestaw tyle ze bezprzewodowy no i tu kilka uwag:
  myszka w porownaniu do ms explorer jest do kitu - malo precyzyjna i 'toporna' - w praktyce uzywam jej tylko jako pilota do filmow
  klawiatura bardzo dora - idealne dla mnie 'klikanie klawiszy' a wlasciwie ich brak no i ta pewna miekkosc - ciezko to okreslic, ale tez ma mankament - po prostu starsznie trzeszczy - delikatne wygiecia klawiaturki i trzaski plastiku slychac wszedzie....

  no coz to tyle
  pozdrawiam


 18. aha... nimnul gratulacje :) (autor: TANKiler | data: 24/01/03 | godz.: 22:00)
  jak wyzej :)

 19. Mam Internet Navigatora SE (autor: mando | data: 24/01/03 | godz.: 23:07)
  Juz ponad 3 miesiace. Nie wyobrazam sobie korzystanie z komputera bez niej :)
  Co do myszki, mam MX500. Drogo wyszedl ten zestaw, ale naprawde warto. Polecam


 20. cd... (autor: xmac | data: 24/01/03 | godz.: 23:53)
  recenzja fajna, ale uwazam ze przy takich publikacjach uzywanie slow jak 'graby' jest nie wskazane
  reszta ok. oby tak dalej!!!


 21. jak to (autor: ViS | data: 25/01/03 | godz.: 08:51)
  przycisk pod kciukiem nie dziala??? dziala wszedzie jako mouse3 ! kazda gra - nie wiem o co chodzi

 22. zbiorczo 2 ... (autor: NimnuL-Redakcja | data: 25/01/03 | godz.: 09:12)
  silver - nie pisałem cały czas o pocie ... tylko wspomnialem, bo to jest normalne - nie poce sie ponadpzecietnie - latem kazdemu lapki sie spoca i zaznaczylem, ze w czasie uzytkowania obudowa nieco zmatowiala - przypuszczam ze od potu .... ewentualnieod wytarcia dlonia - choc watpie.

  A.l.e.X - tak rozumiem ;) spoko ... hmm projektujesz ? architektura ? maszyny etc ?
  no moze jeszcze kiedys coś napisze.

  Bryndek - wszystko zalezy od tego czy uwazasz, ze bezprzewodowa myszka jest Ci potrzebna, czy ułożenie jej na biurko bedzie powodowało, ze kabel bedzie przeszkadzal ? Jak odpowiesz na te pytania to odpowiesz jednoczesnie co kupic ...

  mando ... gdybym mial aktualnie wybierac myche tez wzialbym MX500 ...

  xmac - rozumiem ... jesli kiedykolwiek w przyszlosci bede jeszcze cos opisywal - masz moje slowo - bedzie to lepsza recka :->

  pozdrawiam wszystkich, dziekuje za uwagi i gratulacje ;)


 23. ViS .. (autor: NimnuL-Redakcja | data: 25/01/03 | godz.: 09:12)
  u mnie nie dziala we wszystkich grach ...

 24. ViS (autor: NimnuL-Redakcja | data: 25/01/03 | godz.: 09:21)
  a pod jakim systemem op? Bo ja pod Win2k mam problemy z rozpoznawaniem w w/w grach ...

 25. Tez mam (autor: Lucullus | data: 26/01/03 | godz.: 08:45)
  Tyle ze Klawe nie SE ale zwykla (biala) - klawisze funkcyjne maja troche inne podpisy... Co do przyciksu pod kciukiem - ustaw [Backspace] - dziala jako wstecz w IE i da sie wtedy ustawic w grach...

  Duala wymienilem na mX 500 - ciut lepsza - wiecej przyciskow, ale ligitech bezmyslnie poprzypisywal funkcje - dopiero jak sie porzadnie poustawia - to sie nie dubluja...

  Recka ok...


 26. gratuluję (autor: Plum | data: 26/01/03 | godz.: 22:37)
  pierwszej recenzji
  Do gier polecam Logitecha z silnikiem (IFeel).


 27. Ponad 8 lat później (autor: NimnuL-Redakcja | data: 21/06/11 | godz.: 13:34)
  DualOptical nadal żywy i aktywny. Gumowe okładziny po bokach już się zużyły więc je zerwałem.
  To nadal wyśmienita myszka, można dla niej znaleść godnego następcę, ale na siłę.


 28. 9 lat minęło (autor: NimnuL-Redakcja | data: 16/04/12 | godz.: 10:25)
  myszka działa bez zarzutu, za następcą rozglądam się bo mi się trochę znudziła.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.