Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 6 lutego 2003 
    

GDDR3 według ATi oraz Nvidia


Autor: Jasiek | źródło: Mycom/VR-Z | 11:28
GDDR3 to najnowszy standard pamięci, zaprojektowany głównie na potrzeby kart graficznych. Nowe pamięci będą zasilane niskimi napięciami, maksymalnie rzędu 1,8 V. Jest to już trzecia generacja chipów DRAM zdolnych do przesyłu danych po dwóch zboczach sygnału. Standard jest mocno promowany przez ATi Technologies. Według firmy to właśnie GDDR3 jest przyszłością rynku graficznego z szybkim przesyłem sygnału, specjalnie optymalizowanym dla najnowszych procesorów graficznych. Nvidia także planuje wykorzystanie nowego standardu w swoich układach. Implementacja dla GeforceFX wygląda jednak skromnie przy 4 szynach adresowych po 32 bity w stosunku do projektów ATi (8x32bit).
Czy GDDR3 w ogóle przyjmie się na rynku i wyprze DDR-II z graficznego segmentu w tym roku? Głównie dzięki działaniom ATi otrzyma solidne wsparcie ze strony takich producentów jak Micron, Infineon, Elpida Memory (USA), oraz Hynixa. Potencjalnie możliwości standardu GDDR3 są ogromne. Pamięci te osiągną efektywny zegar nawet 1600 MHz. Przy 256-bitowej magistrali R300/350 uzyskujemy przepustowość aż 47.7GB/s; co z pewnością zaspokoi potrzeby nadchodzących układów graficznych.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.